Facebook Google+ Twitter

Mniej pieniędzy na szkoły i szpitale

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-01-30 10:00

Wszyscy ministrowie gorączkowo szukają oszczędności w swoich resortach. Dziś mają zdecydować, które wydatki uciąć, by uratować najważniejsze inwestycje i jak najwięcej miejsc pracy.

 / Fot. PAP/Jacek BednarczykZgodnie z zaleceniem premiera Donalda Tuska muszą ściąć 10 proc. swoich budżetów, by zebrać w sumie 17 mld zł.

Dziennik "Polska" dotarł do planów oszczędnościowych większości resortów. Do cięcia wydatków najlepiej przygotowało się Ministerstwo Spraw Zagranicznych, które już wczoraj po południu przekazało premierowi informację o planowanych cięciach. I tak z wartego 1,1 mld zł budżetu MSZ zetnie ok. 118 mln zł - najwięcej resort chce zaoszczędzić na sprzedaży swoich zagranicznych nieruchomości - działek i budynków.

- W związku ze spodziewanym spowolnieniem gospodarczym zlikwidowaliśmy już dwadzieścia placówek za granicą i zdecydowaliśmy o zamknięciu naszej placówki w stolicy Mongolii Ułan Bator. Zamkniemy też jeden z trzech konsulatów na terenie Ukrainy - poinformował Piotr Paszkowski, rzecznik prasowy MSZ.

Poza tym resort chce odchudzić fundusz reprezentacyjny o 4,5 mln zł - z 28 na 23,5 mln zł i zaoszczędzić 6,5 mln zł na zakupie dodatkowej floty samochodów. Ale nie obędzie się też bez zwolnień urzędników - szef dyplomacji Radosław Sikorski ma w najbliższym czasie dokonać przeglądu etatów w samym resorcie oraz wszystkich ambasadach i konsulatach i zredukować zatrudnienie.

Cały artykuł przeczytasz na Polskatimes.pl.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.