Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30773 miejsce

Mniej przeładowanych busów po kontrolach policji

Policja wraz z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego, skontrolowała wczoraj 90 busów na drogach wylotowych z Lublina. Wystawionych zostało pięć mandatów za przekroczenie liczby pasażerów.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Policyjne_radiowozy.jpg&filetimestamp=20100607111214 Efektem wczorajszej kontroli było zatrzymanie trzynastu dowodów rejestracyjnych z powodu złego stanu technicznego pojazdów. W pięciu przypadkach samochody przewoziły większa liczbę osób niż powinny.

Policja twierdzi, że sytuacja się poprawia. Tydzień temu w ponad 40 proc. kontrolowanych pojazdach stwierdzono uchybienia. Teraz jest to tylko 10 proc.

Przed pierwszą akcją wszyscy, którzy czekali na odjazd busów na przystankach byli zabierani. Obecnie zdarza się, że z powodu kompletu pasażerów klika osób zostaje na przystanku. Jak podaje portal RMF24.pl busy są przepełnione co najwyżej maksymalnie o pięć osób. To znaczna poprawa. Wcześniej kierowcy przewozlili nawet kilkanaście osób więcej.

Akcja będzie powtórzona w przyszłym tygodniu. Wzmożone kontrole busów są rezultatem tragicznego wypadku do którego doszło 12 października w Nowym Mieście nad Pilicą. W wyniku czołowego zderzenia tira z busem, który przewoził zbyt wiele pasażerów zginęło 18 osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.