Facebook Google+ Twitter

Mniej turystów w Indiach?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-13 09:44

Liczba zagranicznych turystów odwiedzających Indie znacznie się zmniejszy już w niedługim czasie - twierdzą indyjscy specjaliści od ruchu turystycznego. Powodem są niepokoje społeczne w Indiach oraz wzrastające zagrożenie atakami terrorystycznymi.

Indyjskie agencje turystyczne już odnotowały spadek zainteresowania zagranicznych turystów pobytami w Radżasthanie - jednym z najbardziej interesujących turystów rejonie Indii.

Powodem były niedawne zamachy terrorystyczne w Dżajpurze, stolicy tego stanu oraz trwające już niemal trzy tygodnie protesty etniczno-kastowe, których efektem jest blokada szlaków komunikacyjnych pomiędzy najciekawszymi z punktu widzenia masowej turystyki rejonami północnych Indii. Turystów zniechęcają także ciągnące się latami niepokoje w innym ważnym rejonie turystycznym, w stanie Dżammu i Kaszmir.

Niekorzystna sytuacja panuje obecnie także w himalajskim Dardżelingu, uznawanym za jeden z najpiękniejszych obszarów we wschodniej części kraju. Bezterminowy strajk powszechny miejscowej ludności domagającej się stworzenia z Dardżelingu odrębnego stanu zakłócił wypoczynek tysiącom turystów. Środkowe Indie narażone są z kolei na zbrojne działania maoistów. Biorąc pod uwagę wszystkie te okoliczności prezes Indyjskiego Stowarzyszenia Organizatorów Turystyki twierdzi, że liczba zagranicznych turystów w Indiach zmniejszy się w najbliższym czasie aż o 20 do 30%.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: turyści Indie


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.