Facebook Google+ Twitter

Mniej zagranicznych turystów przyjeżdża do Polski

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-17 07:11

Polskie kurorty nad Bałtykiem straszą pustkami. Tam, gdzie przed rokiem trzeba było rezerwować miejsce kilka miesięcy przed terminem, teraz znajdzie się ono od ręki i po niższej cenie - pisze dziennik "Polska".

To efekt gwałtownego spadku liczby zagranicznych turystów odwiedzających nasz kraj. Także Polacy ze względu na gorszą pogodę częściej wybierają wycieczki zagraniczne. Już na początku roku było widać objawy spowolnienia. W pierwszym kwartale liczba zagranicznych turystów odwiedzających Polskę spadła o 10 procent, a w całym półroczu liczba obcokrajowców zatrzymujących się w naszym kraju zmniejszyła się o jedną piątą.

Prognozy mówią natomiast, że w tym roku do Polski przyjedzie prawie 12 milionów osób z zagranicy. To spadek o 1,4 miliona w porównaniu z zeszłym rokiem i aż o 4 miliony w porównaniu z 2006 rokiem. Nie dopisują zwłaszcza turyści z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Irlandii. To tam kryzys jest największy od lat. Zagrożeni utratą pracy Brytyjczycy czy Niemcy już nie udają się tak często na wycieczki zagraniczne.

Więcej w dzienniku "Polska".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.