Facebook Google+ Twitter

Mniejszości narodowe w gminie Lesznowola

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-07-22 17:25

@ktywiści z Publicznego Gimnazjum w Mrokowie postanowili zająć się trudnym, ale bardzo interesującym problemem - relacjami pomiędzy ludnością lokalną a imigrantami, którzy pracują i mieszkają na terenie gminy Lesznowola.

W naszej gminie od lat obserwujemy rosnącą imigrację ludności pochodzenia azjatyckiego. W Wólce Kosowskiej znajduje się Chińskie Centrum Handlowe (największe w Europie Środkowej centrum hurtowo-detaliczne). Prowadzone jest ono głównie przez obcokrajowców, głównie z Chin, Wietnamu, Turcji.

Zatrudnienie znajduje tam również duża grupa Polaków, zwłaszcza młodzieży. Azjaci, nie tylko pracują w Centrum, ale również kupują w sąsiedztwie domy, mieszkania – osiedlają się. Dzieci uczęszczają do nas do szkoły – jest ich jeszcze niewiele, ale z każdym rokiem przybywa, zarówno do szkoły podstawowej jak i do gimnazjum.

Obecność mniejszości azjatyckich budzi sporo kontrowersji wśród ludności lokalnej. Poprzez przygotowane ankiety, wywiady, obserwacje chcemy sprawdzić jaki stosunek mają Polacy do Azjatów i jak Azjaci czują się na tym terenie. Chcemy również poszukać korzyści, płynących z tego, że obcokrajowcy pracują i mieszkają w naszej gminie.

Podczas zbierania materiałów i ich analizowania, na pewno dowiemy się dużo ciekawych rzeczy. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu projektowi uda się zmniejszyć zjawisko nietolerancji wśród ludności pochodzącej z różnych krajów, kultur. Konkretnymi działaniami zajmiemy się we wrześniu.

Życzymy udanych wakacji! :-)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.