Facebook Google+ Twitter

Mniejszości seksualne to najlepsi klienci branży turystycznej?

Dr Tadeusz Jędrysiak w swojej publikacji "Turystyka kulturowa" wśród różnorakich rodzajów owej turystyki wymienia również turystykę mniejszości seksualnych, jako tę gałąź, która przynosi rekordowo wysokie profity.

 / Fot. PAP/Leszek SzymańskiW książce pt."Turystyka kulturowa" wydanej przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne można znaleźć niezwykle kontrowersyjne zapisy. Autor twierdzi, powołując się na amerykańskie badania marketingowe, że mniejszości seksualne wydają podczas podróży o 30 proc. więcej niż inni turyści. Każdy dolar zainwestowany w Stanach Zjednoczonych w tę dziedzinę usług turystycznych zwraca się aż 153-krotnie.

W Niemczech obliczono, że przeciętny gej zarabia (po przeliczeniu) ok. 8000 zł miesięcznie, z czego ok. 3000 zł wydaje na rozrywki, podróże oraz artkuły konsumpcyjne. Niemiecki gej
podróżuje pięć razy w roku na okres około 10 dni. Według badań przeprowadzonych dziesięć lat temu przez Tourism Inteligence International, turystyka mniejszości seksualnych stanowi już 10 proc. światowego rynku turystycznego. A z najnowszych badań rynkowych Community Marketing wynika, że aż 91 proc. gejów żyjących w USA udało się w ciągu ostatniego roku w podróż w celach wypoczynkowych, podczas gdy amerykańska średnia wynosi 64 proc., a homoseksualny mężczyzna podróżuje aż 10 razy częściej niż jego heteroseksualny kolega.

Według tych samych badań 84 procent gejów z USA miało ważny paszport, wśród heteroseksualistów tylko 29 proc. W turystyce mniejszości seksualnych zaczynają specjalizować się hotele, kluby, sauny, a nawet gospodarstwa agroturystyczne i całe wyspy. Takich miejsc na świecie jest już kilka tysięcy.Na potrzeby tych turystów linie lotnicze organizują systemy lojalnościowe, banki we współpracy z biurami podróży wydają specjalne karty kredytowe, a linie morskie organizują specjalne rejsy.Wiele miast włącza się w organizację i promocję imprez gejowskich i lesbijskich.

Republika Południowej Afryki uchodzi za jeden z najprzyjaźniejszych mniejszościom seksualnym krajów świata. W ciągu ostatnich 10 lat w Durbanie powstało 7 barów, 85 hoteli i 12 restauracji przyjaznych gejom oraz 2 kluby nocne, 2 sauny, 3 studia masażu przeznaczone tylko dla nich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Aga Jot
  • Aga Jot
  • 07.09.2010 19:55

Nie mają rodzin, nie muszą wychowywać dzieci to podróżują i wydają pieniądze na siebie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.