Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5258 miejsce

Mobbing w pracy czyli jak poradzić sobie z uciążliwym szefem?

Wielu pracowników zaciska zęby i nie przeciwstawia się złemu traktowaniu. Właśnie dlatego tak trudno im pomóc. Co możemy nazwać mobbingiem, a co nim nie jest? Jak sobie z nim radzić? Z których przepisów skorzystać?

 / Fot. dreamstime.com, Editorial LicenceW miejscu pracy spędzamy średnio 8 godzin dziennie przez pięć dni w tygodniu. Większość statystyk przeprowadzonych wśród osób poszukujących pracy dowodzi, że ważna jest dla nich przy wyborze posady dobra atmosfera, zgrany zespół. Jednak co zrobić, gdy jest zupełnie inaczej? Szef to psychiczny tyran i jedyna myśl jaka przychodzi do głowy to jak najszybciej wyrwać się z tego miejsca?

Jest wiele form mobbingu, począwszy od manipulacji uczuciami, zastraszania, czy obwiniania za niepopełnione błędy przez nieuzasadnioną krytykę do przywłaszczania sobie owoców naszej pracy i narzucanie za dużej ilości obowiązków w porównaniu z innymi pracownikami.

Najczęściej spotkać się z nim można ze strony przełożonych, ale również zdarza się, że dopuszczają się go równorzędni pracownicy, starając się zdegradować pozycję społeczną jednostki w oczach całego zespołu. Niestety bardzo trudno poradzić sobie z tym problemem samemu.

Dlatego o poradę jak najlepiej dać sobie z tym problemem radę trzeba zgłosić się do specjalistów. W Polsce działa kilka takich organizacji, które zajmują się pomocą osobom dręczonym psychicznie w miejscu pracy. W Stowarzyszeniu Antymobbingowym jest możliwość wzięcia udziału w spotkaniu, na którym można przedstawić swój problem oraz uzyskać fachową radę psychologów czy prawników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Brukter
  • Brukter
  • 10.07.2012 16:29

Pracuję w bardzo dużej firmie prywatnej.Widzę ile kobiet dostało pracę lub awans ( a najczęściej najpierw jedno potem drugie) za seks z przełożonymi.Godziły się na to bardzo ochoczo, tak że patrząc z boku można było zaobserwować rywalizację w tym względzie.Nie wiem czy to mobbing czy rodzaj płatnej inaczej protekcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kaśka B.
  • Kaśka B.
  • 10.07.2012 15:45

Z doświadczenia- zmienić pracę jeśli tylko się da i najszybciej jak się da. Najczęściej wszyscy wokół widzą doskonale co się dzieje i to tolerują, czyli zezwalają. Szkoda zdrowia. To co się więcej tam zarobi wydane zostanie na lekarzy. Im dłużej się czeka, tym niższa samoocenia i tym trudnej dobrze się zaprezentować nowemu pracodawcy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 09.07.2012 17:04

jak sobie poradzić!!? a fuknąć na niego z góry ty taki ..i owaki...buraku jeden...!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.