Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7500 miejsce

Mobbing w zakładach mięsnych w Kole?

Związkowcy z NSZZ ,,Solidarność" w Zakładach Mięsnych w Kole protestują przeciwko wykorzystywaniu pracowników, oskarżając zarząd zakładu m.in. o mobbing. Kolskie zakłady to oddział zakładów w Sokołowie.

Zakłady Mięsna w Kole. / Fot. Grzegorz BroniarczykZwiązkowcy przedstawili już zarządowi swoje stanowisko w którym m.in. zarzucają im zastraszanie pracowników, mobbing oraz szykanowanie członków związku. Związkowcy początkowo wyznaczyli datę 5 lipca, jako termin podjęcia rozmów. - Termin został przedłużony do 13 lipca. Nie ma odzewu ze strony zarządu zakładu. Jeżeli sytuacja nie ulegnie zmianie związkowcy wejdą w spór zbiorowy. Niewykluczony jest strajk – mówi dla Wiadomości24 Maciej Nawrocki, przewodniczący zakładowej "Solidarności".

Dyrektor Marian Paszkiewicz uznał protest za nielegalny i powiadomił prokuraturę, zarzucając związkowcom złamanie ustawy o sporach zbiorowych. Z kolei ,,Solidarność" nie wyklucza, że również powiadomi prokuraturę, w związku z utrudnianiem działalności związkowej.

To nie pierwsze oskarżenia tego typu w kolskim zakładzie. W maju 2007 roku koniński sąd przyznał po 30 tys. zł dwóm zwolnionym z pracy kobietom, które pozwały zakład m.in o molestowanie seksualne. - W tej chwili nie wiadomo mi nic na temat kolejnych pozwów - powiedział Maciej Nawrocki.

Nieoficjalnie wiadomo, że takowe się szykują. Na konińskich forach internetowych można przeczytać wypowiedź kobiety o pseudonimie Wiki:
,,...sama na swojej skórze doświadczyłam banda złodziei i oszustów, szukam innych osób pokrzywdzonych przez Sokołów SA stanowiska zajmują osoby nie wykształcone (nie wszyscy oczywiście) a do tego wulgarne. Zwalniane są osoby, które posiadają wykształcenie a zostają tumany (bo takich łatwiej nauczyć posłuszeństwa)".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.