Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12944 miejsce

Mobilna Prezentacja Kongsberg Automotive rusza w Polskę

Od kwietnia do czerwca, w trasę wyruszyła Mobilna Prezentacja Kongsberg Automotive. Instalacja odwiedzi uczelnie techniczne w 8 miastach Polski. Dzięki prezentacji, studenci poznają tajniki funkcjonowania samochodowych systemów komfortu.

Z początkiem kwietnia Mobilna Prezentacja Kongsberg Automotive startuje od pobytu na Politechnice Warszawskiej i do końca czerwca objedzie Wydziały Mechaniczne, Transportu , Elektryczne i Budowy Maszyn na następujących uczelniach: Politechnika Łódzka, UTH Radom, Politechnika Lubelska, AGH w Krakowie, Politechnika Śląska w Katowicach oraz w Gliwicach, jak również ATH Bielsko Biała.

Gdy w zeszłym roku akademickim prowadziliśmy wykłady na uczelniach wyższych, zauważyliśmy, że dla wielu studentów zaskoczeniem były informacje o tym, jak wysokie technologie stosowane są dziś do konstruowania foteli samochodowych. Dawno przestały one być zwykłymi siedzeniami, obecnie to urządzenia, które w spersonalizowany sposób dbają o naszą wygodę i bezpieczeństwo. Przygotowaliśmy mobilną i interaktywną wystawę, tak by pokazywała proces tworzenia mat grzewczych i systemów masażu od podszewki. Zależy nam na tym, by studenci wiedzieli, jakie technologie są dostępne aktualnie i by wspólnie ze swoimi wykładowcami pracowali nad ich udoskonalaniem w przyszłości. Dziś nauka stawia na opracowanie inteligentnych rozwiązań wyposażenia aut, nowoczesne protokoły komunikacji pomiędzy elementami wyposażenia wnętrza a komputerem pokładowym oraz personalizację i zapamiętywanie ustawień dla danego pasażera - podkreśla Grzegorz Kasperczyk z NPI Kongsberg Automotive Pruszków.

Mobilna prezentacja jest wynikiem współpracy Kongsberg Automotive z Radą Naukową złożoną z przedstawicieli kluczowych uczelni technicznych w Polsce: prof. PW dr hab. inż. Cezarego Rzymkowskiego, prof. nadzw. dr hab. inż. Krzysztofa Górskiego, dr inż. Szczepana Moskwy, dr hab. inż. prof. Andrzeja Harleckiego, prof. dr hab. Edwarda Lisowskiego, prof. dr hab. inż. Pawła Droździela, prof. dr hab. inż. Łukasza Kaczmarka, prof. dr hab. inż. Bogusława Łazarza oraz dr hab. inż. Barbary Kulesz.

Powinniśmy pracować nad takimi programami nauczania oraz narzędziami prezentacyjnymi, które ułatwią studentom zapoznanie się z nowymi technologiami oraz umożliwią poznanie ich w praktyce. Nasza współpraca polegała głównie na tym, jak skonstruować mobilną prezentację w taki sposób, aby była ona interaktywna i pomocna studentom – dodaje prof. PW dr hab. inż. Cezary Rzymkowski z Politechniki Warszawskiej.

Harmonogram Mobilnej Prezentacji:
3-10 kwietnia – Politechnika Warszawska
10-19 kwietnia – Politechnika Łódzka
19-26 kwietnia – Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu
26 kwietnia – 8 maja – Politechnika Lubelska
8-15 maja – Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
15-22 maja – Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej
22 maja-5 czerwca – Wydział Transportu Politechniki Śląskiej w Katowicach
5-19 czerwca – Wydział Elektryczny Politechniki Śląskiej w Gliwicach
19-30 czerwca – Wydział Mechaniczny Technologiczny Politechniki Śląskiej w Gliwicach

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.