Facebook Google+ Twitter

Mobilne Muzeum Jana Pawła II zawitało do Bystrzycy Kłodzkiej

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-12-29 17:02

Od 19 do 21 grudnia 2011 roku w Bystrzycy Kłodzkiej udostępnione do zwiedzania było Muzeum Jana Pawła II z krakowskiego Centrum Jana Pawła II - "Nie lękajcie się". Była to pierwsza inicjatywa nowego regionalnego Stowarzyszenia Inicjatywa

Mobilne Muzeum Jana Pawła II w Bystrzycy Kłodzkiej / Fot. Radek JanicaStowarzyszenie INICJATYWA w Długopolu Dolnym pragnie podziękować tym wszystkim zainteresowanym, którzy przyjęli zaproszenie i zwiedzili specjalne Muzeum Jana Pawła II goszczące przez trzy dni w Bystrzycy Kłodzkiej przy Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury (plac za MGOK) od 08.00 do 19.00. Wstęp do Muzeum był darmowy.

Zaproszenie Mobilnego Muzeum Jana Pawła II przez gminę Bystrzyca Kłodzka,
dla której kierujemy wyrazy uznania i wdzięczności, było aktualnym przedsięwzięciem Stowarzyszenia Inicjatywa.

Mobilne Muzeum Jana Pawła II w Bystrzycy Kłodzkiej / Fot. Radek JanicaMobilne Muzeum Jana Pawła II i jest nowym projektem krakowskiego Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”, mającym na celu promowanie myśli i nauczania Ojca Świętego. Usytuowane jest w 18-metrowym pojeździe o wysokości 4 metrów, wadze przekraczającej 18 ton i powierzchni wystawienniczej 62 m2. Osobiste pamiątki, jakie można zobaczyć w czasie zwiedzania Mobilnego Muzeum, zostały przekazane przez: kardynała Stanisława Dziwisza, Metropolitę Krakowskiego, Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie oraz Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

Do elementów ekspozycji należą m.in.: filmy, zdjęcia, brewiarz, którego papież używał do codziennej modlitwy, pióro, różaniec, buty, narty, krzyż pektoralny, sutanna, piuska papieska oraz zegar z prywatnej rezydencji w Castel Gandolfo.
RJ

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.