Facebook Google+ Twitter

Mobilne Muzeum Powstania Wielkopolskiego

W centrum Poznaniu 27. grudnia stanie Mobilne Muzeum Powstania Wielkopolskiego, nowoczesna wystawa czasowa, którą będzie można zwiedzać do końca stycznia 2014 roku. Pomysłodawczynią przedsięwzięcia jest Agnieszka Wiśniewska.

Wizualizacja wnętrza Muzeum / Fot. Fundacja Wielkopolska BrandMobilne Muzeum Powstania Wielkopolskiego to przedsięwzięcie obywatelskie, którego ważnym aspektem jest wspólne tworzenie instalacji z prywatnych pamiątek rodzinnych, do tej pory szerzej nieprezentowanych. Przy wsparciu technologicznym poznańskich firm Glip oraz GoCleaver organizatorzy zaprezentują zeskanowane wcześniej obiekty, tak, aby oryginały z powrotem mogły wrócić do ich właścicieli. Pamiątki można zgłaszać do 10 grudnia.
Poznaniacy bardzo chętnie angażują się w przedsięwzięcie. Organizatorzy odbierają wiele zgłoszeń i jak do tej pory udało się zeskanować materiały od kilkunastu osób. Są to przede wszystkim zdjęcia, legitymacje powstańcze, dyplomy i inne pamiątki z tego okresu.

– Marzę, by pewnego dnia zeskanować wszystkie pamiątki z Powstania Wielkopolskiego, zarówno te, które są własnością instytucji, jak i te, które przechowywane są w rękach prywatnych, i zgromadzić je w jednym miejscu, tworząc w ten sposób Wirtualne Muzeum Powstania Wielkopolskiego – mówi Agnieszka Wiśniewska, prezes Fundacji Wielkopolska Brand.
Osoby, które posiadają pamiątki z tego okresu i chciałby je zaprezentować w Muzeum proszone są o kontakt mailowy pod adresem: pamiatki@wielkopolskabrand.com lub telefoniczny pod numerem tel. 791 062 515.

Użytkownicy, którzy posiadają konto w serwisie społecznościowym facebook będą mogli również samodzielnie zgłaszać pamiątki rodzinne za pośrednictwem specjalnej aplikacji przygotowanej we współpracy z poznańską firma Fanpiont. Dzięki aplikacji użytkownicy Facebooka samodzielnie mogą zgłaszać własne pamiątki rodzinne w formie skanów lub zdjęć. Aplikacja jest również dostępna na urządzeniach mobilnych (smarphony oraz tablety). Wykorzystując nowoczesne kanały komunikacyjne organizatorzy pragną podkreślić obywatelski i społecznościowy charakter realizowanego przedsięwzięcia, które ma na celu zaangażowanie Wielkopolan do wspólnego kultywowania tradycji i historii regionu. Aplikacja jest dostępna na fanpage Muzeum w dniach 3-11 grudnia 2013: http://www.redirectfb.com/pamiatkizpowstania


INTERAKTYWNA LEKCJA HISTORII

Podczas wystawy w Mobilnym Muzeum Powstania Wielkopolskiego, poznańska spółka GLIP zaprezentuje blisko 30 m kw. powierzchni interaktywnych. Będą to dotykowe stoły, podłogi, ekrany oraz hologram. Zgromadzone dokumenty, daty, miejsca i postaci zostaną przekazane za pomocą technologii wykorzystujących rozpoznawanie ruchu oraz dotyku. Multimedialne treści zostaną opracowane w taki sposób, aby były atrakcyjne zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Organizatorzy zaprezentują nie tylko materiały faktograficzne, ale skupią się także na oddaniu atmosfery tamtych czasów, co nie byłoby możliwe bez multimedialnych urządzeń. W tym celu firma GLIP przygotuje m.in. hologram z postacią Paderewskiego. Dzięki opracowanym, specjalnie z myślą o dzieciach, zabawom interaktywnym, najmłodsi będą mogli utrwalić sobie wiedzę na temat Powstania Wielkopolskiego.
Do zaprezentowania materiałów historycznych firma GLIP zastosuje technologie rozpoznawania ruchu i dotyku oraz projekcje holograficzne. Wielką atrakcją, szczególnie dla najmłodszych zwiedzających będzie również interaktywna podłoga, która w zależności od ruchów użytkownika będzie wyświetlała dodatkowe treści.


ELEKTORNIKA UŻYTKOWA GOCLEVER
Poznańska firma GOCLEVER, która już od ponad 7 lat dostarcza rozwiązań z dziedziny elektroniki użytkowej, zaopatrzy Mobilne Muzeum Powstania Wielkopolskiego w 30 nowoczesnych tabletów. Organizatorzy wybrali urządzenia GOCLEVER ze względu na ich wysoką jakość, wielofunkcyjność i uniwersalne zastosowania.

Mobilne Muzeum Powstania Wielkopolskiego to wystawa czasowa, która stanie w centrum Poznania 27 grudnia br. i będzie otwarta dla zwiedzających do końca stycznia 2014 roku. Pomysłodawczynią przedsięwzięcia jest Agnieszka Wiśniewska, Prezes Fundacji Wielkopolska Brand, głównego organizatora przedsięwzięcia.

ORGANIZATOR
Fundacja Wielopolska Brand

MECENAT
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
Miasto Poznań

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.