Facebook Google+ Twitter

Moc fantastyki w Poznaniu

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-03-15 15:20

W dniach 26-28 marca 2010 w Poznaniu odbędzie się Pyrkon – największy festiwal fantastyki w Polsce. Głównym organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Klub Fantastyki "Druga Era", a honorowym patronatem objął ją Prezydent Miasta Poznania oraz Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Pyrkon / Fot. Materiały promocyjneW tym roku Pyrkon obchodzi okrągłą - dziesiątą - rocznicę. Po raz kolejny do Poznania zjadą miłośnicy fantastyki z całego kraju. Pyrkon to nie tylko fani, ale także goście - polscy i zagraniczni. Przyjeżdżają do nas pisarze, rysownicy, muzycy, naukowcy, publicyści. Gościliśmy już m.in. Wojciecha Siudmaka, Andrzeja Pilipiuka, Annę Brzezińską, Marka S. Huberatha. Odbywający się co roku Pyrkon wpisał się na stałe w klimat naszego miasta, gromadząc za każdym razem rekordową liczbę uczestników. Ubiegłoroczny festiwal odwiedziło 3 tysiące osób.

"Jubileuszowa, dziesiąta edycja Pyrkonu będzie wyjątkowa. Zaplanowaliśmy ponad 300 punktów programu oraz moc innych atrakcji" - mówi Anna "Lathea" Brożyna, główny koordynator imprezy. Jak co roku, podczas Pyrkonu nie zabraknie prelekcji i paneli dyskusyjnych, spotkań z ulubionymi autorami, LARPów, sesji RPG, pokazów walk przygotowanych przez bractwa rycerskie oraz turniejów bitewnych i karcianych.

Najświeższe informacje, blog poświęcony konwentowi, a wkrótce szczegółowy program oraz listę gości znajdziecie na naszej stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy na www.pyrkon.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A u nas w Rzeszowie wczoraj skończył się R-Kon. Było genialnie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.