Facebook Google+ Twitter

Mocarstwo Rydzyka tonie w długach. Redemptorysta szuka źródeł zysku?

Ojciec T. Rydzyk walczy o miejsce na cyfrowym multipleksie. Jak się okazuje, stacja ma spore długi, i to z ich powodów odmówiono redemptoryście miejsca na cyfrowej platformie. Tymczasem w sobotę odbył się w Warszawie marsz w obronie TV Trwam. Uczestniczyło w nim ok. 20 tys. osób.

Tadeusz Rydzyk CSsR (ur. 3 maja 1945 w Olkuszu) – polski redemptorysta, prezbiter, przedsiębiorca medialny, współzałożyciel Fundacji Lux Veritatis. Data / Fot. Jacek 767/ wikimedia CC 3.070 mln zł zadłużenia, a zyski nie starczają na pokrycie tej kwoty - tak wygląda stan finansowy medialnego imperium w Toruniu. Portal Money.pl sprawdził finanse toruńskiego mocarstwa. Sytuacja nie jest różowa. Walka Ojca Rydzyka o miejsce w multipleksie jest zrozumiała. Miejsce na platformie to dla stacji być albo nie być. Gdyby udało się T. Rydzykowi dopiąć swego, zasięg nadawania stacji by się zwiększył, tym samym oglądalność, a co za tym idzie - wzrosłyby zyski, bo przecież głównie o to chodzi.

Fundacja Lux Veritatis jak do tej pory sprzedała zaledwie 300 tys. zestawów satelitarnych. Przez ostatnie 10 lat udało się jej zarobić na nich około 120 mln zł. Datki od widzów rocznie nie przekraczają kwoty 3 mln zł, a koszt utrzymania stacji to około 15 mln zł rocznie. Z wyliczeń nie trudno się domyśleć, że zyski nie starczają na przetrwanie. Obecnie majątek rozgłośni to ok. 90 mln. zł, a jak ujawnia KRRiT zobowiązania Lux Veritatis wobec zakonu sięgają ponad 70 mln zł.

 / Fot. T. Gzell/ PAPMimo że toruńska stacja ujawniła nie tak dawno, w zeznaniu finansowym, że zebrała 16 mln zł, to niestety jest to i tak zbyt mało, by utrzymać taką rozgłośnię jak TV Trwam.

Money.pl wyliczył również zyski telefonii komórkowej T. Rydzyka, która dostarcza rocznie ponad 11,3 mln zł zysku. Jednak bez odpowiedniej promocji zakonnik nie ma co liczyć na zwiększenie obrotów w biznesie komórkowym. Jak donosi "Onet", starter w najbardziej katolickiej sieci kosztuje 20 zł, a sam telefon 123 zł.

Uczelnia wyższa, która zatrudnia 65 wykładowców i pracowników przy dość niskim czesnym, nie jest wysokodochodowym przedsięwzięciem. Według szacunków przychody Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej wynosiły ponad 2,3 mln zł w roku ubiegłym. Aby uczelnia zaczęła zarabiać na siebie, przy obecnym czesnym 1700 zł, musiałaby rocznie kształcić około 700 studentów. Ojciec Rydzyk musi więc polegać na wiernych, którzy wspierają dobrowolnie jego uczelnię, wysyłając "co łaska" na podane konto.

W obronie Telewizji Trwam w sobotę odbył się marsz w Warszawie, który rozpoczęła mszą św. w kościele na placu Trzech Krzyży. Po niej manifestacja ruszy przed kancelarię Prezesa Rady Ministrów i Belweder. W marszu mają wziąć udział przedstawiciele PiS i Solidarnej Polski, którzy zasilają grono organizatorów manifestacji. Podczas marszu przewidziane są dwa wystąpienia. Przed KPRM ma
przemawiać prezes PiS Jarosław Kaczyński, zaś przed Belwederem szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (42):

Sortuj komentarze:

widz
 • widz
 • 22.04.2012 23:33

Dworaczek i spółka zrobili doskonałą reklamę TV TRWAM. Zwolennicy PO i ich satelici, czyli Nocna Zmiana z 1992r, mają przekichane.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Józuś Smardzyk
 • Józuś Smardzyk
 • 22.04.2012 23:17

A może już czas zacząć sprzedawać odpusty panie o. Rydzyk?
Kiedyś pewien papież już przerabiał ten temat przy okazji budowy takiego dużego pałacu kultury w Rzymie. Podobno dużo grosza zebrał on wtedy.
A może coś nowego, np. jakie ulgowe bileciki do nieba dla moherów. Wystarczy puścić famę, że się ma takie tajne przejście w Toruniu i będą się pchać po te bilety, jak po świeże bułeczki. Oddadzą ostatni grosz ze swojej malutkiej emerytury.

Komentarz został ukrytyrozwiń
tak będzie
 • tak będzie
 • 22.04.2012 16:18

Salon i łachudry wyznawcy III RP dostali sraczki ..... myślą jak by tu wyciszyć gniew Ludu, który niedługo zmiecie ten PO bolszewicki" SYF"

Komentarz został ukrytyrozwiń
No Nie
 • No Nie
 • 22.04.2012 16:13

A Rydzyk nawet Maybacha sprzedał żeby ludzi nie kuło w oczy. Teraz poleciał do Hameryki prosić o jałmużnę od Polonii . Może po drodze wpadnie do Kobylańskiego głównego sponsora co się cieszył ,że LK zginął.

Komentarz został ukrytyrozwiń
irena
 • irena
 • 22.04.2012 14:18

pani red.E.Zaręba dane podała nieprawdziwe, tylko Plac Trzech Krzyży -wg.policji to 45tys. uczestników,

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jagna S.
 • Jagna S.
 • 22.04.2012 12:29

do Olek- mocarstwo-to zapewne przenosnia. A tak na boku, to jednak mocarstwo: uczelnia,radio,tv,telefonia komorkowa- zapewne chcalbys Olku miec takie imperium -prawda? nie mowilbys wtedy ze masz skromną firemkę mając takie zasobne przedsiebiorstwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń
boro
 • boro
 • 22.04.2012 12:26

Imperium ? Złodzieje !!! Złodziej ukradł mnie i innym pieniądze które daliśmy na ratowanie stoczni ! Siedzieć powinien pójść za te przekręty ! To równe dla wszystkich państwo ? Cackają się z przestępcami !

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
 • olek kan
 • 22.04.2012 12:07

Co to za tytuł-"mocarstwo"??? Czy autor w ogóle wie jaka jest słuchalność Radia Maryja? to 2% rynku medialnego.A oglądalność TV Trwam? To 0,1%.Jak zatem nazwać TVN czy Radio Zet ? Imperium?To chyba nawet za mało.

Komentarz został ukrytyrozwiń
beny
 • beny
 • 22.04.2012 11:00

Zacznijcie żyć dla ludzi ,a nie obok!!!.Potrzebne są konkrety ,a nie bałamucenie . Ciągłe straszenie piekłem i ogniem wieczystym zostawcie w kazamatach. My chcemy żyć TU i TERAZ !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
zdziwiony
 • zdziwiony
 • 22.04.2012 10:10

@ Chorążewicz dupku - mówisz o tchórzostwie, a sam ukrywasz Facjatę ! Boisz się że ktoś mógł by ci wybić na ulicy przednie kły???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.