174375 miejsce

Mocna konkurencja Matusiaka

Dzisiejszy wynik pierwszoligowego spotkania SC Heerenveen kontra Heracles Almelo może szokować. Drużyna Radosława Matusiaka pokonała klub z Almeo aż 9:0!

Najjaśniej błyszczącą gwiazdą w drużynie gospodarzy był Brazylijczyk Alfonso Alves, który na swoje konto może zapisać... siedem strzelonych bramek! Takie rzeczy z pewnością nie zdarzają się często. Koszmar drużyny Ruuda Brooda zaczął się już w dziesiątej minucie, kiedy to napastnik z Brazylii zaczął swój bramkostrzelny maraton.

Do pierwszej połowy zespół SC Heerenveen wygrywał już trzema golami zdobytymi przez Alvesa. W 60. minucie na 4:0 podwyższył Duńczyk Gerald Sibon. Zaledwie 480. sekund później ponownie swoją szaloną serię rozpoczął bohater meczu, zmuszając bramkarza Almeo do czterokrotnego wyjmowania piłki z siatki w ciągu... dziewięciu minut! Ostatnią, dziewiątą bramkę zdobył Sibon.

Wartym zaznaczenia jest fakt, że w drużynie SC Heerenveen gra Radosław Matusiak, któremu w uzyskaniu pierwszego miejsca w składzie poważnie zagraża Alfonso Alves prezentujący dziś niezwykłą formę. Polak nie wystąpił w dzisiejszym spotkaniu.