Facebook Google+ Twitter

Mocne Azoty Puławy

Już za tydzień, spotkaniem z MKS Nielba Wągrowiec, Azoty Puławy rozpoczną kolejny sezon w ekstraklasie piłkarzy ręcznych. O zmianach jakie zaszły w klubie, a także dyspozycji drużyny mówi prezes Klubu Sportowego Azoty Puławy, Jerzy Witaszek

Paweł Sieczka (L) i Sebastian Płaczkowski (P) z Azotów zatrzymują rzucającego Adama Twardo z Wisły. / Fot. PAP/Piotr PiotrowskiJak ocenia Pan zmiany, które zostały dokonane po ubiegłym sezonie? Zmienił się trener zespołu, doszło kilku dobrych zawodników. Co może Pan powiedzieć o tej nowej kadrze Azotów Puławy?
- Na pewno kadra jest szersza niż w zeszłym sezonie. Kadra jest bardziej wyrównana, poza tym wymagania są wysoko postawione, ponieważ drużyny naszych rywali również się wzmocniły, natomiast liczę na to, że w tym roku kibice będą mieli dużo radości z oglądania naszych zawodników w akcji.
W jaki sposób udało się Panu ściągnąć do Puław trenera Marka Motyczyńskiego, który przez wiele lat trenował zespoły we Francji? Sparingi pokazują, że zespół pod wodzą tego szkoleniowca spisuje się znakomicie.
- Nie wiem, czy jeszcze kibice mnie pamiętają, ale kiedyś prowadziłem reprezentację Polski juniorów i młodzieżową. Przez to mam kontakty ze wszystkimi trenerami w Polsce. W tamtych czasach miałem okazję, współpracować z Markiem Motyczyńskim, który był drugim trenerem oraz z wielokrotnym trenerem SPR-u Lublin Edwardem Jankowskim. A ponieważ zawirowania zawirowania na ławce trenerskiej naszego klubu towarzyszyły nam przez cały czas, co spowodowało, że nie dopracowaliśmy się jeszcze jako młody klub trenerów z górnej półki. Tutaj muszę dodać, że takie próby szkolenia trenerów prowadziliśmy przez cały czas i bardzo się cieszę, że w tym roku dwóch Puławian poprowadzi zespoły w Ekstraklasie.
Jest to Piotr Dropek w Piotrkowie Trybunalskim (Kiper Piotrków Trybunalski) i Robert Nowakowski w Zabrzu(POWEN Zabrze). Jest to dla mnie bardzo miła informacja i cieszę się, że nasi trenerzy prowadzą inne drużyny w ekstraklasie, co pozwoli im na zdobycie doświadczenia i mam nadzieję, że w krótkim czasie te swoje doświadczenia z rozgrywek ligowych będą mogli przenieść do naszego klubu. Po wzmocnieniu naszej drużyny, podjęliśmy decyzję o poszukiwaniu doświadczonego trenera. Nasz wybór padł na Marka Motyczyńskiego, który jak się okazało wyraził chęć powrotu do kraju po 17 latach pobytu we Francji. Myślę, że dzięki treningom pod jego wodzą Puławianie będą mieli z naszego zespołu wiele radości.
Obserwował Pan formę zawodników podczas przygotowań do tegorocznego sezonu. W jakiej dyspozycji znajdują się zawodnicy?
Miałem okazję być na dwóch turniejach w Kwidzynie(Puławianie pokonali na turnieju m.in. wicemistrza kraju Wisłę Płock przyp. red.) i na turnieju w Morągu organizowanym przez Traveland Olsztyn. W pierwszym i drugim turnieju zaobserwowałem zmianę stylu gry naszego zespołu. To co w latach ubiegłych bolało mnie, że zespół nie gra kontry, kontry bezpośredniej,
tutaj było widać, że zespół z każdej piłki próbuje przeprowadzić kontrę i zdobywać bramki.
Zaobserwowałem też, że drużyna gra lepiej w ataku: szybciej, żywiej i te rozwiązania są inne niż w latach poprzednich. Były mankamenty w grze w obronie. Natomiast w Morągu zobaczyłem, że drużyna już zupełnie inaczej gra w tej formacji. Obrona pomału zaczyna się już zazębiać. Wskazują na to wyniki, które osiągaliśmy. Pierwsze połowy były przegrane, natomiast drugie wygrywaliśmy zdecydowanie nie tylko odrabiając zaległości z pierwszej polowy, ale również zdobywając zwycięskie bramki. Cieszę się z tego powodu i trzymam kciuki, aby nie było żadnych kontuzji i abyśmy w pełni zdrowia przystąpili do rozgrywek ligowych.
Rozmawiał: Piotr Górecki
Już dziś Azoty Puławy rozegrają swoje ostatnie sparingowe spotkanie przed rozpoczęciem sezonu. Tym razem puławianie po raz pierwszy od zakończenia ubiegłego sezonu zaprezentują się swej publiczności w spotkaniu ze Stalą Mielec. Mecz został zaplanowany na godzinę 19, lecz możliwe jest przyśpieszenie godziny rozpoczęcia spotkania o pół godziny. Klub Sportowy Azoty Puławy serdecznie zaprasza na to spotkanie wszystkich kibiców zespołu. Wstęp wolny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.