Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23627 miejsce

Mocne brzmienie na Abrahama

Dwa koncerty niemieckiego zespołu Scorpions uświetniły 50. urodziny Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Klaus Meine z zespołem zagrali swoje największe przeboje, wśród nich m.in. "Wind of change", "Still Loving You" oraz "Humanity".

Koncert zespołu Scorpions / Fot. Magdalena FoltysHard-rockowy zespół Scorpions powstał w 1965 roku w Hanowerze. Od tamtej pory grupa odwiedziła wszystkie kontynenty i zagrała mnóstwo koncertów w każdym zakątku świata. Polscy fani niemieckiej grupy Scorpions mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w dwóch zabrzańskich koncertach zespołu. Muzycy przylecieli do Polski, aby swoimi koncertami uświetnić obchody 50-lecia Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.

Pierwszy koncert cieszył się ogromną popularnością. Bilety wyprzedano jak przysłowiowe "świeże bułeczki", dlatego organizatorzy postanowili zrobić prezent wszystkim, którzy nie zdążyli zdobyć biletu na pierwszy koncert i zorganizowali następnego dnia kolejny. Zespół Scorpions wystąpił w Polsce drugi raz w "zamkniętej" sali. Pierwszy koncert tego typu odbył się w warszawskiej hali Torwar w 2002 roku.

Kiedy zbliżała się godzina zero, główny hol DMiT zapełniał się co raz większą liczbą Koncert zespołu Scorpions / Fot. Magdalena Foltysoczekujących fanów. Z minuty na minutę, napięcie wśród nich rosło, a gdy od pojawienia się zespołu na scenie dzieliły nas dosłownie sekundy, serce biło nam jak dzwon. Magiczną chwilą był moment, gdy usłyszeliśmy z głośników słowa "proszę państwa, na scenie zespół Scorpions". Publiczność oszalała ze szczęścia.

Niezmiennie od 2003 roku w skład zespołu wchodzą Klaus Meine - wokal, Rudolf Schenker - gitara, Matthias Jabs - gitara, James Kottak - perkusja oraz Paweł Mąciwoda - gitara basowa. W zespole Scorpions jest polski akcent, gitarzysta basowy Paweł Mąciwoda, pochodzi z Krakowa. Na scenie kilkakrotnie mówił w swoim ojczystym języku. Jednak na początku to nie on, lecz Klaus powiedział po polsku "Dzień dobry, jak się czujecie".

Koncert zespołu Scorpions / Fot. Magdalena FoltysW czasie zabrzańskich koncertów muzycy nie odgradzali się od fanów metalowymi barierkami, nie chronił ich również kordon ochrony. Pod sceną stało jedynie dwóch ochroniarzy, a muzycy bardzo śmiało podchodzili do bawiącego się pod sceną tłumu. Muzycy przybijali "piątkę", witali się ze swoimi fanami, a nawet dawali im pograć na gitarach, oczywiście tylko na kilka sekund, ale to dla najwierniejszego fana zespołu bardzo dużo.

Koncert zespołu Scorpions / Fot. Magdalena FoltysTradycją zespołu jest rzucanie w publiczność pałeczek perkusyjnych i piórek do gitary. Każdy z gitarzystów obdarował fanów garścią piórek. Najwięcej radości budziły jednak pałeczki perkusyjne, którymi w tłum bawiących się fanów rzucał wokalista Klaus Meine. O niejedną pałeczkę fani walczyli z całych sił.

Niektórzy w czasie koncertu mogli zdobyć autograf Pawła Mąciwody i Klausa Meine. Był to niezwykły moment, którego nikt się nie spodziewał. W czasie dwugodzinnego koncertu, zespół zagrał największe swoje hity. Któż z nas nie zna piosenek "Wind of Change", czy "Still Loving You".

Fani, zachęcani przez członków zespołu, chętnie włączali się do wspólnej zabawy. Głośno śpiewali dalszą cześć piosenki, klaskali, czy kołysali się. Brawom i okrzykom nie było końca. Koncert zespołu Scorpions / Fot. Magdalena FoltysKażdy z muzyków miał tzw. solówkę. Największe wrażenie na widowni zrobiła solówka perkusisty Jamesa Kottaka, który swoim perkusyjnym talentem, humorem i zabawnymi fikołkami zaczarował publiczność. Oklaskom dla niego nie było końca, ewolucje na bębnach fontanny z wody to tylko niektóre części wspaniałego solowego popisu amerykańskiego perkusisty.

Fani chcieliby, aby spotkanie z ukochanym i wielbionym zespołem trwało bardzo długo, niestety to co dobre musi się skończyć. Wczorajszy koncert niemieckiej grupy Scorpions przeszedł do historii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ewelina Duda
  • Ewelina Duda
  • 22.07.2011 09:53

Scorpionsy są świetni ale gitarę Abrahama ma tylko zespół Tricon.

Komentarz został ukrytyrozwiń

5* Szczęściara z Ciebie:) Niezła impreza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.