Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21685 miejsce

Moda na gry planszowe

Gry planszowe do niedawna kojarzone były z rozrywką dla dzieci. Coraz bardziej skomplikowane, a co za tym idzie ciekawe gry stają się dla wielu dorosłych ciekawą formą na spędzenie wolnego czasu w gronie przyjaciół.

Gra Już w najbliższy weekend (25–26 maja) w Łódzkim Domu Kultury odbędzie się kolejna już edycja Łódzkiego Portu Gier - przez dwa dni miłośnicy wszelkich gier bez prądu będą mogli spotkać się w Łodzi i wypróbować licznych gier planszowych czy karcianych, zmierzyć się z innymi zawodnikami podczas mini turnieju czy porozmawiać na temat nowości w świecie gier. Takich nowości jest bowiem coraz więcej, gdyż w ostatnich latach zainteresowanie grami planszowymi znacząco wzrosło.
Gra Gier planszowych nie da się opisać w kilku zdaniach. Ci, którzy kojarzą gry z rzucaniem kostką i przemieszczaniem się po planszy mogą być mocno zaskoczeni. Jest ich bowiem tak wiele rodzajów, że ciężko byłoby dokonać jakiegokolwiek podziału czy wymienić kilka ważniejszych tytułów. Mamy gry ekonomiczne, strategiczne, na refleks, logiczne czy proste gry familijne, a w każdej z tych kategorii kilkadziesiąt (jak nie kilkaset) propozycji do wyboru. Możemy budować zamek Carcassonne dokładając kolejne kafelki do wielkiej planszy miasta, rozbudowywać własne gospodarstwo w „Agricoli”, eksplorować kolejne korytarze jaskini itp. Dużą popularnością cieszą się także polskie gry nawiązujące do realiów PRL-u czyli „Pan tu nie stał” oraz „Kolejka”. Czasami na rozgrywkę trzeba przeznaczyć długie godziny, ale możemy też w ramach krótkiego przerywnika szukać podobnych symboli na kartach od „Dobble” czy odgadywać hasła w „Tabu”. Te ostatnie gry sprawdzają się zwłaszcza na imprezach czy wyjazdach – zasady tłumaczy się w 3 minuty, może grać w nie wiele osób i frajda z gry jest ogromna. Kreatywność twórców nie zna granic, zaś wykonanie i grafika odbiegają jakością od znanego wszystkim „Eurobiznesu”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.