Facebook Google+ Twitter

Moda na listy. Kaczyński do swoich. Ziobro do Kaczyńskiego

Każdy sposób konwersacji i poważnej dysputy, szczególnie w szczytnych celach, ma duże znaczenie. Na wysokich szczeblach dyplomatycznych panuje dobry zwyczaj pisania listów, które ze względu na wagę sprawy, nazywane są notami. Takie noty zaczęły się mnożyć między Ziobrystami a PiS.

 / Fot. PAP/Andrzej HrechorowiczTen, kto uważał do dziś, że serial polityczny z mocnym wezwaniem szefa PiS: "Wracajcie do nas!" i przytłumionym "siłami porządku" odzewem szefa ziobrystów: "Jesteśmy z wami!" - jest zakończony, ten był w błędzie. Zaczęło się pisanie listów. Zbigniew Ziobro do prezesa PiS napisał stawiając żądania i warunki, teraz prezes mu odpisze – dając warunki i żądania.

Aby sprawę traktować poważnie, prezes PiS zapowiada, że na początku maja wyśle list z propozycją współpracy do wszystkich środowisk prawicowych, w tym do Solidarnej Polski. Decyzję podjęło kierownictwo PiS. W liście będzie m.in. zawarta odpowiedź na list Zbigniewa Ziobry - powiedział Marek Opioła, polityk PiS.

Zbigniew Ziobro napisał do Jarosława Kaczyńskiego: "Twoje przyznanie się do błędu będzie podstawą do rozmowy". Zaznaczył, że jeśli szef PiS na poważnie chce powrotu SP, to ma do spełnienia kilka warunków, m.in. demokratyzację PiS, odejście od doktryny Zyty Gilowskiej i uznanie za niesłuszny Traktat Lizboński. Mariusz Błaszczak zareagował na to: "Może przekażę mu chusteczkę, żeby otarł łzy..."

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Panie Robercie. Fakty są zawarte w moim artykule. Czerpałem je z prasy. Prasa zaś od tajnego informatora, z najbliższego kręgu o. Rydzyka. Przepraszam, nie pamiętam tytułu mojego artykułu. Skleroza. Jeżeli pan chce znać te szczegóły - zapewniam są interesujące - proponuję wpisać w wyszukiwarce Wiadomości24: <Stanisław Cybruch-teksty>. Znajdzie pan w grupie tekstów zeszłotygodniowych. Łączę pozdrowienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Stawia pan ciekawą tezę: "Powtarzam Jarosław nawet od swojego ukochanego brata Lecha nie przyjmował rozkazów." Skąd ta teza? Jakie źródła tej wiedzy? Michał Kamiński były spin doctor PiS oraz Jarka zaprzecza jej opierając się na doświadczeniach, nie doniesieniach z telewizora, a zna Jarka lepiej niż pan. Kamiński pisze w książce, że Jarek to zakompleksieniec, słuchający tych, którzy w danej sytuacji znajdują się obok niego. Dał się nawet wykorzystać przez Szczypińską, bo to ona wymyśliła "miłość" prezesa i biegała z tym newsem do tabloidów.

Poza tym zabawne jest to, że pisze pan do pana Stanisława: "Jeśli Pan czerpie swoją wiedzę z tego że ktoś dobrze poinformowany itd itp to mijamy się i to bardzo. Ja opieram się na faktach" - nie podając ŻADNYCH żródeł tych faktów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Stanisławie. Demonizuje Pan rolę o.Rydzyka.Powtarzam Jarosław nawet od swojego ukochanego brata Lecha nie przyjmował rozkazów. Ten zresztą nawet ich nie nakazywał wiedząc że to nie ma sensu. Ksiądz Rydzyk mógł prosić aby Kaczyński wziął pod rozwagę itp. Szanowny p.Stanisławie to nie jest czepianie się jednego słowa ''nakazał'' tu chodzi o bardzo istotną sprawę jak funkcjonuję najważniejszy polityk opozycji. Więc ważmy słowa. To co było na tajnej naradzie to ja nie wiem bo niby skąd? Jeśli Pan czerpie swoją wiedzę z tego że ktoś dobrze poinformowany itd itp to mijamy się i to bardzo. Ja opieram się na faktach. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Robercie. Pisałem o tym w zeszłym tygodniu, przed marszem warszawskim, w artykule o tajnej rozmowie o. Rydzyka z prezesem Kaczyńskim (tytułu nie pamiętam, ale artykuł można odszukać w Google). Wtedy o. Rydzyk kazał prezesowi pogodzić się z ziobrystami, razem organizować marsz w obronie TV Trwam i razem ramię w ramię mieli iść w marszu: Kaczyński z Ziobrą. Po wynikach tej imprezy Rydzyk obiecał rozważyć kogo poprze w wyborach prezydenckich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowny Robercie Ramark,
skąd przekonanie, że "Kaczyński jest ostatnim z polityków który by przyjął nakaz od kogoś"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Jarosław Kaczyński chce powrotu ziobrystów do PiS, z dwóch powodów. Po pierwsze... Po drugie... Po trzecie..."

Komentarz został ukrytyrozwiń
Katolik
  • Katolik
  • 27.04.2012 12:32

@Robert Ramark.Ty lepiej wiesz od samego Jarosława Kaczyńskiego co u niego w głowie się zalęgło .Ten guru zwany prezesem, jest głupszy od ciebie , bo nie wie nawet tego o sobie , co ty o nim wiesz .Ty Ramak jesteś jakieś wcielenie boga -tylko jakiego .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowny autorze skąd to przekonanie że ''Kaczyński ma taki nakaz o. Rydzyka''? Kaczyński jest ostatnim z polityków który by przyjął nakaz od kogoś.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.