Facebook Google+ Twitter

Moda na śmieci? „RE-ACT Fashion Show" w Łodzi

5 czerwca stylowe wnętrza nowego łódzkiego hotelu Andel’s gościły niezwykły pokaz mody, zorganizowany jako jeden z punktów programu Fashion Philosophy - Fashion Week Poland. Na wybiegu pojawiły się bowiem kreacje stworzone ze… śmieci.

Sylwia Rochala / Fot. AKPATak niewdzięczna materia jak plastikowe butelki, gruba folia ogrodnicza, papier pakowy, metal z puszek czy kartony stanowiły surowiec, z którego uczestnicy konkursu „RE-ACT” wyczarowali fantazyjne kreacje. Galę poprowadzili charytatywnie Iza Miko i Samuel Palmer. Dla Izy ochrona środowiska to bardzo bliski temat, aktorka promuje bowiem idee ekologiczne na swojej stronie www.ekomiko.com, a pokaz rozpoczęła sugestywnym deptaniem plastikowych butelek po wodzie mineralnej. Ciekawostką była także kreacja prowadzącej, wykorzystana w sesji promującej wydarzenie. Suknia-gorset zeszłorocznej zwyciężczyni konkursu wykonana została z ok. 4 tysięcy spalonych zapałek.

Sam konkurs, „RE-ACT Fashion Show” zorganizowany przez agencję SBS Public Relation jako rozwinięcie poprzednich edycji „Mody na recykling”, ma właśnie na celu promowanie odpowiedzialnego stylu życia i wzrostu świadomości ekologicznej. Czyż nie lepiej od nudnych pogadanek przemawia do nas na przykład kolekcja Marty Niemyskiej stworzona z 360 butelek po wodzie mineralnej (tyle autorka zużywa w ciągu roku). Przezroczyste, błękitne suknie z kolekcji nazwanej „Rococco” dopełniała parasolka, w której fantazyjny wzór układały denka od butelek.
Jacek Kłosiński / Fot. AKPAProjektanci zadziwiali nie tylko kreatywnym myśleniem o formie tworzonych dzieł, ale także drobiazgowym wykonaniem. I tak mogliśmy zobaczyć wymyślne ażurowe koronki utkane z czarnej folii, czy kapelusze wyplecione z foliowych pasków. Papier pakowy, tektury i przędze zastosowane w kolekcji „Cock’n’bull story” Karoliny Stejuk i Agnieszki Dębeckiej znakomicie imitowały luksusowe tkaniny. Barbara Koczur z aluminiowych blaszek wyczarowała kolorowe suknie nawiązujące do malarstwa Klimta.

Jak przystało na konkurs związany ze środowiskiem, oprócz Prezydenta Miasta Łodzi, nagrody ufundowało także MPO i firma Remondis. I tak pierwsza nagroda, 15 tys., powędrowała do Sylwii Rochali za kolekcję „Erase and rewind” wykorzystującą taśmy VHS do utkania sukien przetykanych sztucznymi kwiatami. Drugą nagrodę otrzymał Jacek Kosiński, student IV roku łódzkiej ASP, który kolekcję „New calm” stworzył z foliowej przędzy. Zaś trzecią nagrodą uhonorowano Katarzynę Konieczko za interesujące połączenie plastiku uzyskanego z manekinów i gumy, z których wyczarowała gorsety-zbroje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

PLUS. Świetna idea.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.06.2009 22:54

Ładne panie :]
Nawet ładnie ubrane...:]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.