Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11538 miejsce

MODA NA SUKCES W POLSKIEJ POLITYCE (felieton #1)

Patrząc na obecną sytuację na polskiej scenie politycznej, można mieć wrażenie, iż znajdujemy się w centrum akcji, najdłuższego tasiemca naszych czasów, jakim niewątpliwie jest „Moda na sukces”. Jeden wielki chaos.

Patrząc na obecną sytuację na polskiej scenie politycznej, można mieć wrażenie, iż znajdujemy się w centrum akcji, najdłuższego tasiemca naszych czasów, jakim niewątpliwie jest „Moda na sukces”. Jeden wielki chaos. Brak publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który rzekomo jest niezgodny z konstytucją. Twarde, a właściwie uparte stanowisko PiS w tej sprawie, gdy opozycja, KOD i większość społeczeństwa „suwerennego” Państwa Polskiego, domaga się jego publikacji. A jakakolwiek próba „pociągnięcia” sprawy do przodu, skutkuje ukaraniem (mimo, że Minister Ziobro twierdzi inaczej), prokuratorów, którzy chcieli coś ze sprawą zrobić. Panie prezesie, proszę nie być upartym jak przysłowiowy osioł, niech Pan zdejmie klapki z oczu i przemówi pani premier Szydło do rozsądku. Aczkolwiek mam wrażenie, że Pani premier jest marionetką w Pana rękach. Czy się mylę? Może, a może nie.

Wybór nowego sędziego TK, którego sejm RP wybrał w wątpliwie uczciwym głosowaniu, bo jak nazwać głosowanie na dwie ręce pani posłanki Zwiercan – uczciwym? Według mnie nie. Natomiast uczciwie wybrani sędziowie, nie doczekali się zaprzysiężenia ze strony prezydenta Andrzeja Dudy. Zostali ponoć wybrani „wbrew prawu”. To ja zapytam inaczej. Dlaczego uczciwie wybrani sędziowie, nie zostają zaprzysiężeni, a sędzia Jędrzejewski, tak (…) pomimo zakwestionowanej uczciwości głosowania?

PiS stara się robić to co chce i świetnie mu to wychodzi.

O kolejnej komisji i kolejnych badaniach przyczyn katastrofy smoleńskiej, aż nie chce się pisać. Sztuczna mgła, hel, wybuchy, zamach... To co właściwie? Kolejne kary dla prokuratorów, którzy wg Antoniego Macierewicza i nie tylko nie wywiązali się ze swoich obowiązków. MON do spółki z ministrem Ziobro zastosowali kary, chociaż jak przyznali były to najnormalniejsze zmiany. Czyż PiS nie obiecuje „dobrych zmian”?

Pomysł ekshumacji dziewięćdziesięciu ciał. Ludzie, dajcie spokój rodzinom zmarłych i zostawcie w świętym spokoju ofiary katastrofy.

Kończąc ten przydługi felieton, jeszcze tylko jedno.

Ministrze Macierewicz, Ziobro, Pani Premier, Panie Prezesie (żeby nie napisać „grupo kolesi”), nawołuję. Opamiętajcie się póki jeszcze czas.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.