Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9686 miejsce

Modelka, aktorka i piosenkarka. Kim była Whitney Houston?

Nie żyje jedna z najlepszych piosenkarek i wokalistek światowej sceny pop, soul i gospel - Whitney Houston. Jej śmierć nastąpiła ok. godz. 2 w nocy polskiego czasu, w przeddzień 54. rozdania muzycznych nagród Grammy w Los Angeles.

 / Fot. EPA/WALTER BIERIO śmierci gwiazdy poinformował jej rzecznik - Jill Fritzo. Whitney pomimo reanimacji, zmarła w hotelu Beverly Hilton w Beverly Hills. Policja wstępnie stwierdziła brak oznak przestępstwa. Nieprzytomna piosenkarkę znalazł jej ochroniarz - poinformowała Courtney Barnes, w imieniu piosenkarza Ray'a J., z którym ostatnio spotykała się Whitney Houston.

Whitney Houston była jednym z najlepszych głosów świata. Do tego doszły: jej muzykalność i niesamowite wyczucie stylów: gospel, soul, R&B oraz funky. W latach 80-90 ubiegłego wieku liczyły się na światowej scenie cztery tzw. divy: Barbra Streisand, Celine Dion, Mariah Carey i właśnie Whitney. Miała za sobą świetną szkołę śpiewania gospel i niejako „namaszczenie” przez swa matkę chrzestną, wcześniejszą cesarzową soulu – Arethę Franklin.

Houston dysponowała mezzosopranem. Posiadała skalę od G do wysokiego H2. Była trzecia na liście 22 MTV Greatest Voices, szósta na Online Magazine Cove's List (100 najlepszych wokalistów pop, z wynikiem 48.5/50). Magazyn Rolling Stone w 2008 roku umieścił ją na liście 100 największych śpiewaków wszech czasów na 34. pozycji. Po śmierci Mahalii Jackson i zmierzchu kariery Arethy Franklin, to Whitney można uznać za największy głos muzyki gospel. Na youtube znaleźć można niezliczone nagrania black gospel music z jej udziałem.Nagrania Whitney Houston należały do najlepiej sprzedających się w historii pop music. Podczas ponad 25-letniej kariery rozeszły się w nakładzie przekraczającym 170 milionów egzemplarzy. RIAA sklasyfikowała wokalistkę na 4 miejscu najlepiej „sprzedających się” gwiazd w USA. Tam też łączna sprzedaż jej albumów przekroczyła 55 milionów egzemplarzy.
Magazyn Billboard, w roku 2008 umieścił ją na 4 miejscu listy 100 najpopularniejszych artystów. Whitney została także uznana przez Rolling Stone za jedną ze 100 najlepszych gwiazd muzyki wszech czasów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

@Jacek Kasprzycki
  • @Jacek Kasprzycki
  • 12.02.2012 18:52

Co do "mass-mediowych gwiazdek"-
W.Houston była jedyną"mass-mediową gwiazdką" ,która potrafiła śpiewać.
Poza tym ignorancja czy głupota nie dotyczy gustów,bo o nich się nie dyskutuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lancet
  • Lancet
  • 12.02.2012 15:29

Piękna Pani , piękny głos - wielka szkoda i smutek.

Komentarz został ukrytyrozwiń
john
  • john
  • 12.02.2012 15:19

Jacek Kasprzycki:

jak widać po usuniętym wpisie to miejsce nie jest demokratyczne, polecam rozszerzenie wiedzy /nie na tym portalu/ jak i gustu poza mass-mediowe gwiazdki, każdy ignorant nazwie głupotą czegoś, co wykracza poza jego światek

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kolejna gwiazda umierająca w samotności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Internet to forum demokratyczne, więc niestety pojawiają się głupawe wpisy. A tak a propos: jakie "Majorsowe"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.