Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25477 miejsce

Moderator dyskusji na forach internetowych

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-02-16 11:18

Nowe technologie wymuszają powstawanie niespotykanych dotąd zawodów. Jednym z nich jest moderator dyskusji na forach internetowych.

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się fora internetowe oraz portale społecznościowe. Zaczęto więc wykorzystywać ten kanał do reklamy i promocji produktów i usług świadczonych przez firmy. Pojawiło się w związku z tym zapotrzebowanie na osoby, którzy promowałyby firmę w sieci, a więc na moderatorów dyskusji na forach internetowych. Działania tych osób muszą być wykonywane w taki sposób, aby inni użytkownicy nie zorientowali się, że opinie wyrażane przez te osoby są sponsorowane.

Moderatorzy poszukiwani są zwłaszcza przez firmy z branży motoryzacyjnej, spożywczej, kosmetycznej, gastronomicznej i turystycznej. Znalezienie specjalistów zlecane jest często agencjom, które specjalizują się w poszukiwaniu idealnych kandydatów do nietypowych zajęć.

Początkujący moderator może zarobić około 1500 zł netto miesięcznie. Zarobki doświadczonych moderatorów mogą wynieść nawet 10 tys. zł. Moderatorzy dyskusji na forach internetowych najczęściej pracują w domu w nienormowanym czasie pracy.

Z pracą moderatora powiązany jest także zawód tzw. content designera. Jest to przełożony moderatora, który zajmuje się przede wszystkim przygotowaniem internetowej strategii promocji dla koncernów. Odpowiada on także za ich realizację.

Firmy coraz częściej inwestują w reklamę internetową. Wzrost zapotrzebowania na tego typu usługi jest szansą dla osób, które chciałyby pracować jako moderatorzy dyskusji na forach internetowych.

Źródło:
http://gospodarka.dziennik.pl/praca/artykuly/315855,wiemy-gdzie-w-tym-roku-znajdziesz-dobra-prace.html

Roman Cieciuch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.