Facebook Google+ Twitter

Modernizacja dworca PKP w Sławnie

W najbliższych latach dworzec PKP w Sławnie zostanie wyremontowany całkowiecie ze środków skarbu państwa i spółki PKP S.A.

Sławieński dworzec kolejowy to jeden z 33 obiektów w Polsce i jedyny w województwie zachodniopomorskim, który w najbliższych latach zostanie wyremontowany za państwowe pieniądze.

Remont obejmie swym zakresem odtworzenie historycznego wyglądu elewacji zewnętrznej, przebudowę pomieszczeń, budowę sanitariatów, a także wymianę pokrycia dachowego, stolarki okiennej i drzwiowej oraz mediów. Po raz pierwszy pojawi się także system ostrzegania. Obok dworca przybędzie też parking z podjazdem, a jego pomieszczenia i otoczenie zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Główna hala dworca zmieni wygląd: część z niej zostanie przeznaczona na cele handlowe, znajdą się tu także pomieszczenia dla PKS-u.

Według planów kolei, inwestycja ma być zrealizowana do końca 2011 roku, a jej koszt ma się zamknąć w kwocie 3 215 tys. zł. PKP wyłoży kwotę w wysokości 1 721 tys. zł., a skarb państwa 1 494 tys zł.


Źródło: http://www.slawno.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Iwona W.
  • Iwona W.
  • 31.08.2010 19:18

Mi również się podoba. ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jarek, krótko i zwięźle. Gratuluję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.