Facebook Google+ Twitter

Modernizacja Ogrodu Krasińskich. Nowe atrakcje dla zwiedzających

Odnowiona fontanna, wysypane alejki i otwarty dla zwiedzających schron Starzyńskiego to nie jedyne atrakcje, które czekają zwiedzających Ogród Krasińskich na warszawskim Śródmieściu.

 / Fot. DocentX/CC BY-SA 3.0Konkurs na modernizację Ogrodu Krasińskich wygrała pracownia Abies Architektura Krajobrazu. O ten tytuł walczyło 14 firm. Ich zadaniem było przedstawienie wizualizacji przebudowy ogrodu tak, by uwypuklić walory historyczne i jednocześnie zaspokoić oczekiwania mieszkańców okolicy.

Największe kontrowersje wywołał pomysł ogrodzenia parku. Mieszkańcy bali się, że będą mogli korzystać z ogrodu tylko w określonych godzinach. Wojciech Bartelski, burmistrz dzielnicy Śródmieście, powiedział TVN Warszawa, że obiekt zostanie ogrodzony, ale wejścia będą otwarte, więc turyści nie będą mieli problemu ze zwiedzaniem. Ciągle nie wiadomo, czy ogród będzie zamykany na noc.

Ogrodzenie od ul. Bohaterów Getta będzie stylizowane na historyczne, mówi
TVN Warszawa Katarzyna Jarosz z pracowni Abies Architektura Krajobrazu, natomiast z pozostałych stron będzie miało nowoczesny wygląd.

Aspektem dyskusyjnym stały się również betonowe alejki. Niektórzy zwracali uwagę na fakt, że po zmianie nawierzchni nie będzie można po nich jeździć rowerami lub na rolkach. Według planów architektonicznych, na rowerach będzie można poruszać się aleją południową. Na pozostałych ścieżkach, w centralnej części Ogrodu Krasińskich dróżki mają być pokryte nawierzchnią mineralną.

Kształt alejek w środkowej części ogrodu się nie zmieni. Projekt nawiązuje do założeń Franciszka Szaniora - warszawskiego ogrodnika, który projektował park pod koniec XIX wieku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Agnieszka Schmidt
  • Agnieszka Schmidt
  • 23.08.2011 12:49

Pytanie tylko po co konsultacje społeczne w tej sprawie, które miały miejsce w marcu skoro anu burmistrz dzielnicy, ani komisja ani firma projektująca nie wzięli ich pod uwagę ? Szykuje się niezła batalia bo zapewniam już dziś , że duża grupa mieszkańców tak łatwo nie odpuści i będzie walczyła o prawo decydowania o przestrzeni w której żyjemy. Już dziś piszemy w tej sprawie oficjalny protest skierowany do Pani Prezydent a do opiniowana projektu włączymy także specjalistów zajmujących się projektowaniem przestrzeni publicznej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Magdalena
  • Magdalena
  • 23.08.2011 12:43

Panie fima a pan znowu klepie to samo ? czy nie stać pana na wysiłek i napisanie innego komentarza. Na każdym forum to samo ... Nudne to już się zrobiło.

Komentarz został ukrytyrozwiń
fima zok
  • fima zok
  • 20.08.2011 22:43

Park palacu z XVII wieku musi byc ogrodzony (choc wiocha lubi chodzic na skroty "bez pole") i zamykany po zmroku inaczej robi sie z niego malpi gaj dla nocnych pijaczkow. Rowery tez wont, ma byc spokojne obcowanie z piekna przyroda przy najpiekniejszym palacu Warszawy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo Panno Irmino. Ciekawy materiał. Ogród Krasińskich w Warszawie to piekny zakatek Stolicy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.