Facebook Google+ Twitter

Modernizacja stadionu Cracovii zakończy się w 2012

Prezydent Krakowa, Jacej Majchrowski, zabrał wczoraj głos w sprawie modernizacji stadionu MKS Cracovia przy ul. Kałuży 1.

Prezydent Jacek Majchrowski Fot . Damian KlamkaPo wczorajszym meczu Orange Ekstraklasy Cracovia - Widzew w budynku klubowym odbyła się konferencja prasowa prezydenta Jacka Majchrowskiego dotycząca przebudowy stadionu Pasów. Prezydent uznał za niezgodne z prawdą informacje, które ukazywały się ostatnio w mediach. Środki masowego przekazu podawały bowiem informacje, że miasto ogranicza wydatki na Cracovię. Pisano o mniejszych, niż obiecano wcześniej, dotacjach i o zmianach w budżecie miasta na kolejne lata.

Prezydent przypomniał, że miasto już od 2004 roku inwestuje w stadion - dołożyło pieniędzy do oświetlenia, zadaszenia trybuny, montażu krzesełek, budowy ogrodzenia, montażu podgrzewanej murawy. Jednak nic nie może poradzić wobec sprzeciwu najbliższych sąsiadów stadionu - Klasztoru Sióstr Norbertanek. W lipcu 2005 prezydent Majchrowski doprowadził do podpisania porozumienia z zakonem, na mocy którego miasto i klub mogą inwestować w stadion bez ograniczeń. Okazało się jednak, że po zapoznaniu się z projektem nowego stadionu i hali sportowej siostry znów zaczęły protestować. Tym razem spór dotyczył m.in. wysokości przyszłej hali. Ten sprzeciw do tej pory wstrzymuje dalsze prace na obiektach Cracovii.

Wobec zahamowania prac remontowych na stadionie miasto postanowiło przekazać środki budżetowe na Konferencja prasowa Jacka Majchrowskiego Fot . Damian Klamkaremont hali lodowej przy ul. Siedleckiego (trwają tam prace remontowe).

W październiku br. zostało podpisane porozumienie z sąsiadem stadionu, a Cracovia po raz kolejny złożyła wniosek o ustalenie warunków zabudowy. Wniosek został złożony w listopadzie – decyzja w tej sprawie może być wydana juz w I kwartale 2007 r.

Prezydent Krakowa mówił również o planach budżetu na następne lata (w Krakowie ma sie odbyć II tura wyborów, Jacek Majchrowski jest jednym z kandydatów). Kraków posiada rozpisaną Inwestycję Strategiczną na lata 2007 - 2013 (jest objęta Wieloletnim Planem Inwestycyjnym, więc teoretycznie niezależnym od zmian gospodarzy miasta), w której mowa jest o całkowitej przebudowie stadionu i terenów przyległych. Na ten cel potrzeba ponad 87 milionów zł (bez wydanych do tej pory 10 mln); miasto zobowiązało się do przekazania 23, 4 mln. Resztę środków planuje sie pozyskać z UE i środków Ministerstwa Sportu.

Rok 2007 ma być przeznaczony na ostateczne przygotowanie inwestycji tj. pozyskanie decyzji prawnych, wykonanie pełnej dokumentacji projektowej, wyłonienie wykonawcy i rozpoczęcie budowy. Zakończenie przebudowy planowane jest na 2012 rok. Prezydent zapytany o to kiedy mogą ruszyć prace na stadionie odpowiedział – myślę, że wariant optymistyczny to wakacje przyszłego roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.