Facebook Google+ Twitter

Modernizacja ukraińskiego gazownictwa potrwa 7 lat

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-23 10:08

Premier Julia Tymoszenko chce, aby w modernizację ukraińskiego systemu gazowego włączyła się nie tylko Unia Europejska, ale też Rosja. Przedstawiciele prezydenta Wiktora Juszczenki oceniają, że cały proces zajmie około 7 lat.

Prezydent i premier będą dziś rozmawiali na temat modernizacji ukraińskiego systemu gazowego w Brukseli z przedstawicielami Komisji Europejskiej, Japonii i Rosji. Ołeksandr Hudyma, doradca Julii Tymoszenko do spraw energetyki, podkreślił, że żadne konkretne decyzje dotyczące ewentualnych kredytów nie zostaną podjęte.

Zaplanowane na dziś podpisanie wspólnej deklaracji przyspieszy jednak ten proces. Dodał, że premier chce też rozmawiać na ten temat z Rosją i następnym celem jej zagranicznej wizyty ma być Moskwa.

Z kolei przedstawiciel prezydenta Bohdan Sokołowskyj podkreślił, że na doprowadzenie ukraińskiego systemu gazowego do poziomu europejskiego potrzeba 7 lat i około 3 miliardów dolarów. Jest to tylko orientacyjna liczba - dokładne koszty mają zostać przedstawione w najbliższym czasie przez specjalne grupy robocze.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.