Facebook Google+ Twitter

Modernizacja warszawskich bulwarów wiślanych za pół roku

Przebudowa bulwarów wiślanych ruszy wiosną 2012 r. Ratusz uzyskał już pozwolenia na rozpoczęcie modernizacji.

Wizualizacja lewobrzeżnego bulwaru Wisły od Powiśla do Podzamcza / Fot. http://www.um.warszawa.pl/Pełnomocnik prezydent miasta ds. Wisły, Marek Piwowarski, potwierdził, że trwa odbiór projektu wykonawczego. Wspomniał też o istotnych zabezpieczeniach, zwłaszcza od strony Wisły. „Projektanci zaproponowali, oprócz ścianek, okładzinę betonową. Istnieje obawa, czy takie rozwiązanie wytrzyma powódź albo przepływającą krę” - czytamy na stronie TVN Warszawa.

Zdobywanie pozwoleń w toku
Piwowarski powiedział, że pozwolenia na rozpoczęcie prac zostały wydane przez dzielnicę Śródmieście, a także wojewodę mazowieckiego. Pierwsze pozwolenie dotyczyło prowadzenia prac na bulwarach, zaś drugie - zgody na pracę pod drogą krajową.

Gotowe w 2014 roku
Przy ul. Bednarskiej ma powstać nowe przejście podziemne, a stare, na wysokości ul. Boleść i Zamku Królewskiego zostaną odnowione. Po modernizacji będzie można od razu wyjść z nich na bulwar. Hasła wolnościowe będące śladami walki z komunizmem, jak np. znak "Solidarności", mają być przeniesione w okolice Centrum Nauki Kopernik. „Do końca roku chcemy ogłosić przetarg na prace” - stwierdził Piwowarski. Dodał, że modernizacja rozpocznie się wiosną 2012 r. i będzie trwała około dwóch lat.

Wzrost kosztów modernizacji
Odcinek od ul. Boleść do Tamki ma być podzielony na trzy strefy: kultury, rozrywki i edukacji. Obok Centrum Nauki Kopernik założony zostanie park żywej rzeki. Na schodach, które graniczą z Wisłą, znajdą się rośliny, nieopodal nich plaża, zaś przy Podzamczu - pływające przystanie. Pojawią się też nowe latarnie w kształcie żagli, które staną wzdłuż bulwarów. Początkowo ratusz szacował, że koszty modernizacji wyniosą 47 mln zł, jednak ostatecznie wzrosły one do 120 mln zł.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Walter Warszawski
  • Walter Warszawski
  • 29.10.2011 13:01

Przede wszystkim, priorytetowo!, renowacji wymagają warszawskie stare kamienice, które od lat niszczeją. Zwłaszcza te ocalałe oryginalne obiekty: przy Próżnej, Łuckiej, Korochmalnej, Pereca, Grzybowskiej, Koszykowej, Mokotowskiej, Wilczej, Hożej itd. Od lat czeka na renowację np. okazała kamienica przy Okólniku 9 czy willa Walusińskich kamienica na Bednarskiej 25. To tylko przykłady. Na Pradze czeka na ratunek większość kamienic!! Praga jako oryginalna zachowała się w dużej części. Na Woli ostatnie przykłady przedwojennych kamienic, ciekawych fabryk, np. Norblina, czy kompleksu na Okopowej (między Stawki a Dziką. I tak karygodnie potraktowano ostatnimi czasy kilka obiektów, znaną parowozownię, fabrykę Pfeifferów skandalicznie ! i bezprawnie potraktowano pod budowę Klif przez firmę Nadera.), zabytkowe obiekty przy Powązkowskiej, i wiele innych, gdzie mogłoby być sporo miejsc kulturalnych, kultury wysokiej. Nie można pozozstawiać tego na pastwę losu. Parlament powinien zaostrzyć prawo i ustawę chroniącą zabytki. Co za myślenie mamy w Polsce? W wielu krajach Europy zabytkowa architektura jest pieczołowicie zadbana! W Warszawie przeprowadza się remonty tylko tych "głównych" szlaków. Czyżby postpeerelowska zasada - z wierzchu ładnie a dalej nie ważne? W całej niemal Polsce jest to duży problem, czy to Warszawa, Białystok, miasta Śląskie, wschód czy zachód - trzeba ratować zabytki. Polska musi się uwrażliwić, jeśli chodzi o architekturę i historię sztuki! Miasta przy współpracy sumiennych konserwtorów i wsparciu finansowym dotujących muszą ratować zabytki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A strona praska... od macochy?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że oczyszczalnie ścieków dla Warszawy będą do tego czasu przerabiały 100% ścieków i do Wisły kolektorami ściekowym nie będą odprowadzane ścieki które cuchną i nie można bez emocji spacerować na dzisiejszą chwilę, bulwarami Wisły .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.