Facebook Google+ Twitter

Módl się regularnie. Będziesz zdrowszy

"Modlitwa jest procesem, który wymaga aktywności umysłowej, a każda aktywność intelektualna ma korzystny wpływ na funkcje mózgu" - mówi profesor Rywka Inzelberg.

 / Fot. Kalandrakas (カランドラカス) from Kanagawa, Japan/CC 2.0Jak informuje serwis meddaily.ru, wspólne badania amerykańskiego Instytutu Zdrowia i Tel Aviv University wykazały,że modlitwa może zmniejszyć ryzyko rozwoju choroby Alzheimera nawet do 50 proc. Eksperyment dowiódł, że regularnie modlące się kobiety są chronione przed łagodną demencją i chorobą Alzheimera.

"Modlitwa jest procesem, który wymaga aktywności umysłowej, a każda aktywność intelektualna ma korzystny wpływ na funkcje mózgu" - mówi profesor Rywka Inzelberg.

Jest jednak pewne „ale”. Naukowcy nie mogli określić podobnej relacji modlitwy do zdrowia w odniesieniu do mężczyzn. Fakt, że 90 proc. mężczyzn, którzy uczestniczyli w badaniu, modliło się każdego dnia. Uzyskanie jednak statystycznie istotnych danych nie było możliwe. Pewnie wszystko jeszcze przed nami.

Tymczasem wśród uczestników badania, 60 proc. modliło się pięć razy dziennie, podczas gdy u 40 proc. modlitwa była nieregularna. Trzeba wspomnieć, że już w 2005 roku, naukowcy zaczęli mówić o tym, że religijny sposób życia pomaga spowolnić postęp chorób neurodegeneracyjnych.

Na podstawie licznych obserwacji podejrzewam, że z wyników podobnego eksperymentu, gdyby był przeprowadzany na gruncie polskim, wyciągnięto by raczej odmienne, zaskakujące wnioski.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 01.08.2012 04:19

czy klepanie zdrowasiek poprawi potencję?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stef
  • Stef
  • 31.07.2012 09:12

Medytacja jest na 100% skuteczniejsza od zdrowasiek, a do tego nie wpędza człowieka w mitologiczne zabobony:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wojciech Wróblewski
  • Wojciech Wróblewski
  • 30.07.2012 21:36

Związek regularnej aktywności intelektualnej z obniżeniem ryzyka zachorowania na chorobę Alzheimera znany jest od dawna. To co zaskakuje w wynikach omawianego badania, to przeświadczenie, że u kobiet regularna aktywność intelektualna przejawiać się może wyłącznie w modlitwie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myslę, że tę informację należy potraktować bardziej jako ciekawostkę przyrodniczą, niż regułę. Klepanie zdrowasiek napewno nie jest przejawem aktywności umysłowej, powiedziałabym, że raczej zamula.Ostatnio czytałam, że rozwiązywanie krzyżówek ma podobną moc zdrowotną. To mnie bardziej przekonuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Puchatek
  • Puchatek
  • 30.07.2012 21:09

Mam rozumieć Herr Rywka, że umrę zdrowszy? Rewelacja !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

hmmm... być może, ale znacznie lepsze wyniki uzyskano z innych badań - osoby starsze, które aktywnie korzystają z komputera, internetu, a zwłaszcza te, które uczą się języków obcych mają świetne zdrowie intelektualne, emocjonalne i fizyczne. To amerykańskie dane... ale czy my się aż tak bardzo różnimy od Amerykanów - na pewno nie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Taliesin
  • Taliesin
  • 30.07.2012 20:46

Nasuwa się pytanie kto się modli a kto myśli że się modli.Kwestia w praktyce nie do sprawdzenia więc całe nazwijmy to doświadczenie jest mało wiarygodne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.