Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

35117 miejsce

Modlitwa do Boga poprzez muzykę

Ludzie rozmawiają z Bogiem na rożne sposoby. Jedni modlą sie w kościele, drudzy podziwiając piękno przyrody, inni zaś poprzez muzykę. Do tej ostatniej grupy zalicza sie zespół Winnica Panna z kościoła p.w. Wszystkich Świętych w Sieradzu

Zespól Winnica Panna powstał w lutym 2006 roku. Jego założycielami byli Kaja Szumicka i Dominik Pertkiewicz. Na początku w skład grupy wchodzili także: Anna Szczepaniak, Paulina Piasecka, Ewelina Pertkiewicz, Max Szumicki, Zbigniew Nastarowicz, Dominik Pertkiewicz. Opiekunem duchowym zespołu został ks. Andrzej Ziemieśkiewicz. Pierwsza msza na której zagrali odbyła sie w niedzielę rozpoczynającą Wielki Post. Logo zespołu / Fot. Piotr Andrzejak

Tych ludzi łączył nie tylko śpiew, ale także wspólna modlitwa. Podczas Triduum Paschalnego dołączyli do zespołu Kamil Grzyb, Tomasz Popłoński, Marcin Jankowski oraz Marysia Staszczyk i Magdalena Kupis. Od tego momentu zespół jeszcze bardziej ewoluował oraz umacniały się więzi między jego członkami. Podczas rozmowy ze mną, Dominik Pertkiewicz opowiedział mi, że powstanie zespołu było tak na prawdę załataniem luki po poprzedniej scholi. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu ludzi, którzy bardzo pragnęli, aby śpiewać dla Boga.
Przed mszą / Fot. Piotr Andzrejak

Zespół od tego czasu bardzo się rozwinął. Msze święte, koncerty czy wyjazdy sprawiły, że zaczęły rodzic się przyjaźnie miedzy członkami zespołu. Do największych swoich sukcesów zaliczają koncert zorganizowany w teatrze miejskim w Sieradzu pt. "Kochać jak to łatwo powiedzieć" oraz wyjazd zespołu do Chemnic w Niemczech. Przez cały ten okres grali również w innych kościołach diecezji włocławskiej.

W 2006 roku kierownikiem grupy została Ewelina Pertkiewicz. Zespół nadal rozwijał się mimo różnych przeciwności. Powstało logo zespołu oraz każdy dostał albę z szkaplerzem, która została poświęcona jako strój liturgiczny na uroczystej mszy.

Od tego czasu grupa młodych ludzi pragnących dzielić się swoimi przeżyciami, zaczęła jeszcze częściej wyjeżdżać poza teren swojej parafii oraz diecezji. Dzięki temu rozpoczęli współpracę z parafią w Strońsku, która należy do diecezji łódzkiej. Podczas diecezjalnej pielgrzymki maturzystów na Jasna Górę / Fot. Piotr Andrzejak

Zespół stał się i jest idealną wizytówką parafii Wszystkich Świętych. W 2007 r. brał udział m.in. w diecezjalnej pielgrzymce maturzystów na Jasną Górę. Bardzo często grywali przed bp. ordynariuszem Wiesławem Meringiem oraz przed innymi bp. diecezji włocławskiej.

Obecnie zespół składa się z jedenastu osób, ale co jakiś czas pojawiają się w nim nowe twarze. Są obecni na wszystkich większych uroczystościach, od bierzmowania poprzez Drogę Krzyżową i Boże Ciało.

Ci ludzie pokazują nam jak można wielbić Boga, nie tylko poprzez odklepywanie modlitw. Wystarczy po prostu zaśpiewać, a piękno i miłość, które nosimy w sobie pomogą nam zbliżyć sie do Pana.
Podczas ślubu / Fot. Piotr Andzrejak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.