Facebook Google+ Twitter

Modlitwa ekumeniczna z prezydentem w Dzień Jedności Chrześcijan

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-20 21:30

Prezydent spotkał się na modlitwie ekumenicznej z przedstawicielami Kościołów chrześcijańskich w Polsce. Spotkanie odbyło się z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Po wspólnej modlitwie w kaplicy prezydenckiej, Lech Kaczyński powiedział, że chrześcijaństwo nawet przez niewierzących jest uznawane za religię najbardziej przychylną człowiekowi. Jak mówił prezydent - nawet ci, którzy nie wierzą, muszą przyznać, że to co zostało stworzone dobrego przez naszą cywilizację, w olbrzymim stopniu pochodzi z chrześcijaństwa.

Przewodniczący Polskiej Rady Ekumenicznej, prawosławny arcybiskup Jeremiasz przypomniał z kolei, że współczesny świat stawia przed chrześcijanami wiele wyzwań związanych z niepokojącymi zjawiskami - jak na przykład sprawa krzyży.

Hierarcha powiedział, ze dla chrześcijan to groźne "memento", aby się nie powtórzyły czasy, kiedy chrześcijanie musieli schodzić do katakumb.

W uroczystościach uczestniczyli zwierzchnicy wszystkich kościołów chrześcijańskich w Polsce. Obecny był również metropolita warszawski arcybiskup Kazimierz Nycz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.