Facebook Google+ Twitter

Modlitwa i okres wzmożonej medytacji

Okres bliski końca roku i poprzedzający Boże Narodzenie skłania do wszelkiego rodzaju analiz minionego czasu, do podsumowania, co wyszło nam dobrze, co źle. Czy wybrana droga była właściwa, czy czas racjonalnie spożytkowany?

Zobaczyłem na spacerze w Nowogardzie / Fot. Piotr WierzbickiMyślę, że pora zastanowić się nad tym, co robi człowiek w okresie oczekiwania i w efekcie uczczenia narodzenia Jezusa Chrystusa, a po tym, zakończenia roku kalendarzowego. Czy skakać za zakupami po sklepach jak kangur, bo nie ma tego i tamtego, a wszystko musi być "naj-"? Kiedyś były wzory moskiewskie, a teraz amerykańskie i to zakupowe małpowanie na "naj-". A może należy tak po polsku? Skromnie i bez wielkiego hałasu, ale z jak wielkim i owocującym przeżyciem w rodzinach i w społeczeństwie? Tego właśnie zazdroszczą nam w okresie Bożego Narodzenia ludzie z nowoczesnego Zachodu. A czy muszą? Nie! Mają demokrację i mogą wybierać! No i czas najwyższy, żeby człowiek zaczął wybierać, żeby się określił. Dla niejednego jest za późno, albowiem niejednokrotnie potrzeba na to całego życia albo czasu sześciu pokoleń. No ale można zmienić chociażby kierunek, do czego chcemy zdążać, bo od tego zależy nasza przyszłość.

Ja pozwolę sobie na zacytowanie listu zawierającego lekarstwo na wszelkie bolączki dla naszych parlamentarzystów. Bez konkretnych fundamentów żadne debatowanie nie wyjdzie i będziemy bez końca mieli do czynienia z różnymi, niezgodnymi z prawem działaniami i insynuacjami,
wzajemnie obciążającymi się opcjami politycznymi. W dodatku o bardzo niskim poziomie moralnym. List który niżej cytuję został skierowany do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej jako projekt. Myślę, że nasz prezydent będzie wiedział co robić.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Klikając na oceny, proszę o dodanie komentarza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.