Facebook Google+ Twitter

Modlitwa o Jedność Chrześcijan w Pałacu Prezydenckim

Prezydent RP, Lech Kaczyński, wraz z przedstawicielami działających w Polsce Kościołów chrześcijańskich, 20 stycznia br., wspólnie modlił się o jedność wszystkich chrześcijan w kaplicy Pałacu Prezydenckiego.

 / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/27/POL_palac_prezydencki_kaplica.jpgWraz z prezydentem RP, Lechem Kaczyńskim, w nabożeństwie modlitewnym, odbywającym się w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, poza przedstawicielami Kościołów zrzeszonych w Polskiej Radzie Ekumenicznej, wzięli udział szef Gabinetu Prezydenta RP Maciej Łopinski, metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz, bp Tadeusz Pikus, przewodniczący Rady ds. Ekumenizmu Konferencji Episkopatu Polski, abp Jeremiasz, Przewodniczący Polskiej Rady Ekumenicznej oraz małżonka prezydenta, Maria Kaczyńska.

Po modlitwie odbyło się spotkanie w Sali Obrazowej. W krótkim przemówieniu, Lech Kaczyński, zaznaczył, że jedność chrześcijan jest celem dalekosiężnym, którego osiągnięcie może dokonać się za życia przyszłych pokoleń. Zwrócił uwagę, że podstawą do budowania jedności są wspólne wartości, występujące u wszystkich wyznawców Chrystusa. Zdaniem Kaczyńskiego, zamieszkiwany przez wszystkich ludzi świat, wyglądałby zupełnie inaczej, gdyby nie chrześcijaństwo. Toteż ci, którzy w Niego wierzą, a także ci, którzy w Niego nie wierzą, muszą przyznać, że dobro, jakie niesie za sobą cywilizacja w olbrzymim stopniu ma swoje źródło w chrześcijaństwie.

Natomiast, abp Jeremiasz, przypomniał czas ucisku, jakiego doznawał Kościół ze strony władzy politycznej przed 1989 rokiem. Zaznaczył, że obecne postawy wobec krzyża są niepokojące. Stwierdził, że reakcja wobec niechęci do symbolu wiary chrześcijańskiej, powinna być ugruntowana w nadziei, że politycy decydujący o losach narodu nie dopuszczą do powtórzenia sytuacji sprzed 1989 roku.

www.ekai.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

no a dyrektorka to nie zaprosił a wybory coraz bliżej

Komentarz został ukrytyrozwiń

...Bo pamietajcie, jak powiedzial Lech Kaczyński (majac zapewne w pelnym powazaniu inaczej wierzących): "nie ma etyki poza katolicyzmem"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.