Facebook Google+ Twitter

Modlitwa poprzez śpiew

Śpiew cerkiewny, któremu nie towarzyszą organy ani żaden inny instrument, jest nieodłącznym elementem nabożeństwa w chrześcijańskiej tradycji Wschodu, a piękno, harmonia i różnorodność melodii ubogaca ludzką duszę.

 / Fot. fot. Jerzy Kirzyński / Fot. fot. Jerzy Kirzyński / Fot. fot. Jerzy Kirzyński / Fot. fot. Jerzy KirzyńskiChór przy cerkwi św. Włodzimierza Wielkiego w Krynicy Górskiej, założony w 1982 r., ma już bogaty dorobek muzyczny, wykonuje kompozycje Aleksandra Archangielskiego, Aleksandra Koszyca, Piotra Czajkowskiego, Dymitra Bortniańskiego.
Uczestniczy w nabożeństwach, uświetnia uroczystości związane z parafią, bierze udział w różnych krajowych i zagranicznych konkursach.
Śpiewacy pod dyrekcją Piotra Trochanowskiego w czasie występu zorganizowanego wspólnie z krynickim Urzędem Miasta- na który przybyli również licznie kuracjusze i turyści – zaprezentowali 10 utworów oraz fragmentów Bożej Liturgii.
Wykonawców wspierał , wykonując partię solową, proboszcz tutejszej parafii prawosławnej ks. Piotr Pupczyk.
Wkrótce do Krynicy Górskiej na Międzynarodowe Biennale Łemkowskiej/ Rusińskiej Kultury przybędą cerkiewne chóry z zagranicy, m.in. z Ukrainy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.