Facebook Google+ Twitter

Modlitwa za Polskę

W Kolumbii Brytyjskiej (Kanada), w miejscowych mediach podawane są informacje o polskiej tragedii oraz o tym, iż msze święte w intencji ofiar katastrofy pod Smoleńskiem odbywają się w różnych parafiach.

Msza św. w kościele St. Clare of Assisi w Coquitlam BC / Fot. Michał RadoszewskiPrzykładem może być ostatnie wydanie "BC Catholic", które zaprezentowało obszerny materiał informacyjny na ten temat w artykule pt. "Praying for Poland" - Modlitwa za Polskę.

Wróć do materiału: 10 kwietnia 2010 roku. Reakcje i relacje dziennikarzy obywatelskichNatomiast 20 kwietnia, w kościele St. Clare of Assisi, w Coquitlam odbyła się kolejna polonijna msza św. w intencji wszystkich, którzy tragicznie zginęli w drodze na uroczystości w Katyniu. Była ona koncelebrowana przez ks. Craig Scott, proboszcza parafii St Clare of Assisi, ks. Zenona Zgudziaka SDS z parafii Holy Cross w Burnaby, ks. Marka Czyżyckiego OMI, Kapelana Domu Kopernik w Vancouver. W oprawie muzycznej mszy św. uczestniczyli Lila Urbaniak - śpiew, Zbigniew Marciniak - organy oraz Ludmiła Lebieda - skrzypce i Tatiana Chvatova - pianino (obie Panie posiadają rosyjskie i kanadyjskie obywatelstwo).

W westybulu kościoła wyłożona była księga kondolencyjna.

Relacje fotograficzne z lokalnych, polonijnych uroczystości żałobnych znajdują się w zakładce "Photojournals" na stronie http://www.polonianewsmagazine.com/.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.