Facebook Google+ Twitter

Modowa menażeria polskich biur i urzędów - część 1

Modowe trendy polskiej biurowej rzeczywistości potrafią zaskoczyć swoją osobliwą kreatywnością. Przyjrzyjmy się galerii - a może menażerii - biurowych stylów, tym razem w damskim wydaniu.

Polskie biura są wylęgarnią przeróżnych stylów, niekoniecznie trafionych. Bywa, że zabawa modą przeradza się w groteskę, elegancja w kicz, a modowy minimalizm w ponurą bylejakość. Mimo niewątpliwej różnorodności ubiorów, damskie trendy modowe można podsumować w czterech "gorzkich pigułkach".

Paniusia

Paniusia to rezultat nieudanej próby pożenienia surowych wymogów biurowego dress code’u z nader dosłowną wizją kobiecości typu "wysoki obcas na wysoki połysk". Słowem - jeśli garsonka, to złożona z mini i pretensjonalnego żakiecika. Jeśli buty na obcasie - to obcisłe kozaczki czy też "raciczki", koniecznie na szpilce i ozdobione srebrno-złotymi dżetami. Jeśli rajstopy, to koniecznie we wzorki. Wszystko u paniusi musi być przesadne, zbyt ozdobne, przekombinowane. A żeby zyskać pewność, że jej strój na pewno jest "ultrakobiecy", paniusia obwiesza się błyskotkami niczym, nie przymierzając, bożonarodzeniowa choinka. Efekt, jak nietrudno się domyślić, będzie w każdym przypadku opłakany.

Babochłop

Babochłop to jakby paniusia na odwrót, czyli kobieta, która za bardzo do serca wzięła sobie maksymę, iż "w pracy należy wyglądać poważnie i profesjonalnie". Kobieta ta nosi po prostu męski garnitur (który, zapewne przypadkiem, w sklepie znalazł się w dziale dla kobiet). O ile stosowałaby konsekwentne cytaty z mody męskiej, jak krawat, mucha czy szelki, efekt mógłby się okazać osobliwie interesujący. Ale nie: w przypadku babochłopa z mody męskiej zapożyczono tylko bezbiustną koszulę oraz garnitur w burym kolorze, nijak zazwyczaj się mające do figury ich właścicielki. Do tego płaskie, bezpłciowe czarne buty, i voila!: "babochłop" jak malowany. Całość jest wielka, bura i niestrawna. Zazwyczaj stylowi temu towarzyszą jeszcze osobliwe dodatki w postaci drobnej biżuterii, w żaden sposób nie pasującej już do topornej całości.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: moda styl biuro


Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

no jasne że są i eleganckie kobiety i mężczyźni :) ja starałem się satyrycznie ująć temat tych pozostałych. tekst nie miał na celu nikogo obrażać, raczej przedstawić w "krzywym zwierciadle"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda ze nie napisałeś o tych normalnych które potrafią ubrać się stosownie do każdej okazji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie znam sie na żadnej modzie ale opisy trafione no koń by się uśmiał aż zacznę stosowną obserwacje w co niektórych biurach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.