Facebook Google+ Twitter

Modułowa szkoła podstawowa w Ząbkach oddana do użytku!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-11-20 15:04

Nowoczesna, przestronna, z kolorową elewacją i wybudowana przez firmę Touax w zaledwie cztery tygodnie. Szkoła Podstawowa nr 3 w Ząbkach służyć będzie grupie 150 dzieci co najmniej przez dwa najbliższe lata.

Budynek modułowy jest wykorzystywany przez uczniów i nauczycieli już od początku roku szkolnego 2013 / 2014. Władze szkoły wybrały ofertę Touax na jego budowę w wyniku przetargu nieograniczonego rozstrzygniętego w lipcu 2013 r. W związku ze zbliżającym się rokiem szkolnym budynek musiał być oddany do użytku w cztery tygodnie. Termin został dotrzymany. Czy dotrzymane zostały również wymogi jakości, wykonania oraz kosztów związanych z postawieniem placówki?

Wykończenie zgodnie z oczekiwaniami

Firma Touax współpracowała ściśle ze szkołą starając się zrealizować wszystkie oczekiwania funkcjonalne i wykończeniowe. Z inicjatywy firmy obiekt został pomalowany na kolor dopasowany do istniejącej szkoły oraz zostało wdrożonych kilka rozwiązań poprawiających estetykę i funkcjonalność obiektu.
W budynku znajdują się przestronne klasy podzielone na dwie strefy zapewniające miejsce do nauki i zabawy. Sanitariaty jak i całe wyposażenie obiektu dostosowane jest do potrzeb dzieci w wieku przedszkolnym. Pomieszczenie świetlicy zorganizowano w sposób umożliwiający pozyskanie dodatkowej przestrzeni w godzinach największej frekwencji dzieci na zajęciach świetlicowych. Budynek wyposażony jest w klimatyzację poprawiającą komfort pracy i nauki.

„Wykończenie poszczególnych pomieszczeń odpowiada oczekiwaniom szkoły określonym w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia. Kolorystyka oraz dodatkowe rozwiązania poprawiające estetykę i funkcjonalność były ustalane w trakcie montażu obiektu. Pomimo możliwości zawieszenia tablic na ścianach stosujemy tablice obrotowo-jezdne umożliwiające ich łatwe przemieszczanie co pozwala na wykorzystywanie ich zarówno podczas nauki jak i zabawy” - mówi Tomasz Łukawski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Małego Powstańca w Ząbkach – „Inwestycję uważam za zadawalającą zarówno pod względem ekonomicznym, jakościowym jak i czasowym” - dodaje Tomasz Łukawski.

Kolejna modułowa placówka oświatowa

Budownictwo modułowe jest powszechnie stosowane na Zachodzie m.in. do tworzenia przedszkoli, szkół, żłobków, świetlic czy akademików. Tą metodą stawia się budynki użyteczności publicznej m.in. we Francji, w Niemczech, Czechach czy Hiszpanii. W Polsce na rozwiązania modułowe zdecydowały się w ostatnim czasie m.in. władze Wrocławia. W ciągu kilku miesięcy oddano do użytku sześć przedszkoli modułowych, do których przyjęto 950 dzieci.

Co ciekawe, Ząbki po raz kolejny zdecydowały się na budynek modułowy.

„Oddana szkoła podstawowa jest już nasza drugą realizacją w Ząbkach. Parę lat temu przygotowaliśmy również przedszkole, które znajdowało się nieopodal oddanego nowego budynku szkoły. Przygotowana przez nas oferta spełniała wszystkie wymogi przetargu. Wyposażenie budynku, m.in. oświetlenie awaryjne, klimatyzacja, wentylacja, wykończenie poszczególnych pomieszczeń było ustalane z dyrekcją szkoły. Całość odebrał inspektor nadzoru, który potwierdził możliwość korzystania z budynku” – podkreśla Krzysztof Czerwiński, dyrektor oddziału Touax w Warszawie, który był odpowiedzialny za realizację inwestycji.

Wszystkie prace związane z budową placówki ( m.in. montaż 27 modułów, wyposażenie i pomalowanie budynku a także podłączenie kanalizacji i prądu, wykończenie pomieszczeń) trwały zaledwie cztery tygodnie! Dzięki temu szkoła była gotowa na przyjęcie uczniów 1 września.

Moduły Touax będą wykorzystywane przez co najmniej dwa lata. W tym czasie gmina będzie rozbudowywała istniejący budynek szkolny zbudowany tradycyjnymi metodami.
(Michał Gibki)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.