Facebook Google+ Twitter

Mofoplan reaktywacja! Początek w chorzowskiej Leśniczówce

Zespół Mofoplan powraca na muzyczną scenę. Na początku zagra koncerty na Górnym Śląsku. Grupa, której wizytówką jest energiczny funk ma szansę powiększyć grono sympatyków, bo dawni fani wciąż o nich pamiętają.

Członkowie zespołu MOFOPLAN Bartek Woźniczko - wokal Marcin Pałka - wokal Michał Miczko - bas Grzegorz Chrząścik - gitara Adam Bejnar – Bejnarowicz - gitara Marek Wrona - perkusja / Fot. MOFOPLAN http://www.myspace.com/mofoplanWszystko zaczęło się w latach 90. w Mysłowicach. Początki były trudne, jak w przypadku każdej amatorskiej kapeli. Muzycy występowali głównie w Domach Kultury i osiedlowych knajpach. Skład zespołu często się zmieniał, tak jak i miejsca prób. Ciągłe rotacje wyszły chłopakom z Mysłowic na dobre. Uformowała się kapela, która była coraz bardziej rozpoznawalna.

Grono fanów zespołu, którego wizytówką jest energiczny funk, ciągle się powiększa. Kontrowersyjne teksty i zachowanie podczas koncertów buduje wokół zespołu specyficzną aurę.
Mofoplan jest laureatem wielu ogólnopolskich przeglądów muzycznych m.in.: Festiwalu Ryśka Riedla, który co roku odbywa się na tyskich Paprocanach. Można ich też było zobaczyć w komercyjnych stacjach telewizyjnych. Mimo tych sukcesów wciąż czekamy na płytę zespołu. I prawdopodobnie się doczekamy, bo już w połowie października zespół wyda singiel "Dziewczyny jak maszyny" z utworem "Cztery dychy" jako bonus.

Chłopaki wracają też do koncertowania. Już 1 października wystąpią w chorzowskiej Leśniczówce, a 2 października zaprezentują się publiczności w Parku Słupna w Mysłowicach. Na koncerty warto się wybrać, bo muzyka jest wyjątkowa i z pewnością swoją odmiennością odciąga od szarej rzeczywistości: "Album to na nowo zaaranżowane, sprawdzone wielokrotnie „na żywo” prawdziwe energetyczne petardy, przy których wylano już hektolitry potu, złamano parę statywów i zdarto kilkadziesiąt gardeł…" - zapowiadają członkowie zespołu.

Najbliższe Koncerty
1 październik - Leśniczówka/Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku w Chorzowie, godz. 20, wstęp 5 zł
2 październik - Mysłowice Słupna Park, godz. 17


Czy zespół powtórzy sukces "Myslovitz"? Zobaczymy, póki co energetyczny i rasowy funk powraca!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

hugo
  • hugo
  • 25.12.2010 20:52

Byłem w Tychach na koncercie za namową kumpla... wcześniej nie znając zespołu i nic o nim nie wiedząc... powiem, że całkiem pozytywne wrażenie na mnie zrobił, atmosfera super... jak będzie okazja to napewno wybiore się an kolejny koncert :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
power
  • power
  • 12.11.2010 09:50

Aga mamy do zaoferowania koncert w Tychach 18 grudnia w Gramofonie oraz w Katowicach w Kultowa 25 listopada

Komentarz został ukrytyrozwiń
Aga
  • Aga
  • 04.10.2010 13:19

Byłam na piatkowym koncercie w Leśniczówce. Atmosfera rewelacyjna!!! Ludzie tańczyli, skakali pod sceną i między stolikami. Naprawdę Mofoplan ma talent porywania ludzi do tańca i pobudzania w nich pozytywnych energii. Oby tak dalej!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.