Facebook Google+ Twitter

"Mogę odejść gdy zechcę". Śmierci opowieść o życiu

"Mogę odejść, gdy zechcę" to jedyna jak dotąd powieść Young ha- Kima wydana w Polsce; można nad tym ubolewać. Dziennikarz, pisarz i recenzent ma na swym koncie wiele nagród, w tym Koreańską Nagrodę Literacką.

Głównym bohaterem powieści "Mogę odejść, gdy zechcę" jest śmierć, stająca się nie tylko narratorem , ale także główną postacią książki. Śmierć na pewno jest mężczyzną, który zajmuje się werbunkiem ludzi. Są to osoby nie potrafią poradzić sobie z życiem. Zdesperowani, pełni niewiedzy, często mylący miłość z pożądaniem, a rozum z instynktami. Egzystują, gdzieś poza normami społecznymi, co szybko doprowadza ich do zguby , a następnie - do śmierci.

Young ha - Kim akcentuje problem bezcelowości życia. Przedstawiając samobójstwo, jako jedyną formę wyzwolenia się od cierpienia. W powieści nie znajdziemy ani jednego pozytywnego aspektu życia. Jedynie przemoc, zdradę i eksponowaną z wielką częstotliwością seksualność bohaterów.

Treść oraz użyte w książce wyszukane epitety i metafory sprawiają , iż czytając powieść, można poczuć się jak widz w teatrze. Dramat Young ha - Kima porusza oprócz wspomnianego wcześniej problemu samobójstw także kwestię eutanazji. Wyraźnie sugerując, iż my sami mamy prawo decydować o tym, kiedy skończymy z naszym trwaniem na Ziemi. Powodów, dla których zechcemy odejść z tego świata może być wszak wiele : nieszczęście w miłości, brak sukcesu zawodowego czy poczucie wyobcowania ze środowiska, w jakim żyjemy...

"Mogę odejść gdy zechcę" to zjawiskowa książką. Pozwalającą zrozumieć ludzi, którzy w świecie tylu norm, praw i obowiązków po prostu się zagubili. Jednak nie byli tacy od zawsze. Życie jest dynamiczne i nieprzewidywalne, a pułapki zastawiane przez śmierć , czekają na nas na każdym kroku. Dlatego życiowe podróże Kimowskich bohaterów są naprawdę warte uwagi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.