34169 miejsce

Mogielanka chce pójść za ciosem i wygrać kolejny mecz

Już w najbliższą niedzielę piłkarze Mogielanki Mogielnica będą chcieli postawić kolejny krok w kierunku awansu do radomskiej ligi okręgowej. Zmierzą się na wyjeździe z GKS-em Jedlińsk. Czy podopieczni Skoniecznego odniosą zwycięstwo?

Piłkarze Mogielanki mają już za sobą pierwszy ligowy mecz po zimowej przerwie. W niedzielę 18 marca pokonali przed własną publicznością Orła Gielniów 3:1. Było to zasłużone zwycięstwo, a po jednym golu strzelili kolejno: Rafał Goliński, Mateusz Pawłowski oraz Mariusz Szumpur. W pierwszej części gry gospodarze mieli przewagę, ale nie potrafili umieścić futbolówki w siatce przeciwnika. Dopiero po przerwie zaczęli trafiać, pokazując swoją siłę i ogromną wartość. Najważniejsze jest to, że wygrali ten pojedynek, bowiem inaczej mogliby bardzo ograniczyć swoje szanse na awans do "okręgówki". Dzięki wygranej nadal pozostają w grze.

Mogielanka to mieszanka rutyny z młodością. Z jednej strony, w jej składzie znajdują się choćby doświadczeni, Marcin Skonieczny czy Dariusz Dzióba. Z drugiej, młodsi piłkarze, jak choćby Mateusz Pawłowski czy Dariusz Namielski. W szeregach ekipy trenera Arkadiusz Skoniecznego, występują także nowi futboliści, na przykład, Rafał Goliński, czy Marcin Skorupski. Jak na razie taka mieszanka przynosi pozytywne efekty, bowiem mogielniczanie wygrali pierwszy mecz po zimowej przerwie.

Już w najbliższą niedzielę, podopieczni Skoniecznego zmierzą się - tym razem na wyjeździe - z GKS-em Jedlińsk. Będą faworytem do zwycięstwa, ale nie oznacza to wcale, że będzie to dla nich łatwy i przyjemny pojedynek. - Do Jedlińska nie jedziemy na wycieczkę - mówił po meczu z Orłem Gielniów, trener Mogielanki.
Zatem jego piłkarze są nastawieni bardzo bojowo i za wszelką cenę będą chcieli zgarnąć komplet punktów. Nic więc dziwnego, skoro chcą awansować do radomskiej ligi okręgowej. Czy w Jedlińsku zwyciężą? Czas pokaże, ale z pewnością Mogielanka to solidna, silna drużyna, która jeszcze nie jednemu zespołowi pokrzyżuje plany.