29546 miejsce

Mogielanka - GKS Belsk Duży. Szumpur bohaterem!

Piłkarze Mogielanki Mogielnica w środowe popołudnie wywalczyli kolejny komplet punktów do ligowej tabeli. Przed własną publicznością pokonali GKS Belsk Duży 3:2. Już w najbliższą niedzielę ekipa Skoniecznego zmierzy się z Tęczą Augustów.

Mogielniczanie o stylu, w jakim wywalczyli komplet punktów, w środę będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. Zagrali oni bardzo słabo, a i tak pokonali zespół ze strefy spadkowej z Belska Dużego. Gdyby napastnik Mariusz Szumpur nie zdobył gola na 3:2, ekipa Arkadiusza Skoniecznego zremisowałaby ten mecz. Szumpur już w doliczonym czasie gry w drugiej połowie dał zwycięstwo swojej drużynie.

Zaczęło się jednak fatalnie dla gospodarzy, którzy gola stracili już w 12. minucie pojedynku. W 34. minucie było już 1:1, bowiem bramkę z rzutu karnego zdobył pomocnik, Mariusz Łukasiak. Do przerwy utrzymał się remis i zapowiadało się na ogromną niespodziankę. Po przerwie w 55. minucie na listę strzelców wpisał się napastnik gospodarzy, Mateusz Pawłowski. W tej części gry goście zdołali wyrównać z rzutu wolnego, ale gdy się ma w swoich szeregach takiego futbolistę, jakim jest Mariusz Szumpur można być spokojnym o korzystny wynik. Napastnik ten strzelił gola dla Mogielanki na 3:2 i ustalił wynik środowej konfrontacji.

Już w najbliższą niedzielę Mogielanka zmierzy się z najsłabszym zespołem w tabeli drugiej grupy radomskiej A klasy - Tęczą Augustów. W poprzednim sezonie zespół ten był beniaminkiem i dwukrotnie musiał uznać wyższość mogielniczan. Teraz może być podobnie, bowiem Tęcza spisuje się fatalnie. W sześciu meczach zgromadziła na swoim koncie zaledwie jeden punkt. Ekipa Skoniecznego będzie zatem zdecydowanym faworytem do zwycięstwa, ale nie można powiedzieć, że w Augustowie będzie łatwo i przyjemnie. Trzeba nastawić się na trudną walkę od pierwszej do ostatniej minuty. Absolutnie nie można zlekceważyć rywala.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.