Mogielanka nie zagra w barażu

Piłkarze Mogielanki Mogielnica nie zagrają w przyszłym sezonie w lidze okręgowej. Nie wystąpią nawet w barażu o awans do niej. Sezon zakończą na trzecim miejscu.

Podopieczni trenera Mariusza Wielgusa w sobotę, 4 czerwca zremisowali przed własną publicznością z liderem drugiej grupy radomskiej A klasy - Sokołem Przytyk 1:1 i po zwycięstwie wicelidera z Jedlińska nad Centrum Radom, stracili oni szanse na grę w barażu ,a następnie być może w lidze okręgowej. Gdyby nie główny sędzia, który do boju z Sokołem w drugiej połowie doliczył za dużo minut, mogielniczanie wygraliby ten pojedynek. Teraz już można tylko gdybać, co by było, gdyby ekipa z Mogielnicy w sobotę zainkasowała komplet punktów.

Trener Wielgus nie robi tragedii z tego, że jego zespół nie zagra w barażu. - Trzeba myśleć o następnym sezonie - mówi. Jednak pozostał zapewne wielki niedosyt, gdyż walka z LKS - em Jedlińsk o drugą pozycję w ligowej tabeli mogła ułożyć się zupełnie inaczej. Mogielanka traciła w rundzie jesiennej punkty w meczach z ekipami z czołówki, a w rundzie wiosennej na wyjazdach z teoretycznie łatwiejszymi przeciwnikami. Zatem w przyszłym sezonie mogielniczanie nie zagrają w lidze okręgowej.

Źródło:inf.własna