Mogielanka odniosła bardzo cenne zwycięstwo

Mogielanka Mogielnica wreszcie odniosła zwycięstwo w rozgrywkach III ligi mężczyzn. Wczoraj pokonała na własnym terenie Zawkrze Mława 3:2.

Ten pojedynek zapowiadał się niezwykle ciekawie. Do Mogielnicy przyjechał bowiem czołowy zespół III ligi. Jak się okazało wygrane pierwsze dwa sety nie dały zwycięstwa Zawkrzu, które ostatecznie przegrało 2:3. Mogielanka już w pierwszym secie postawiła silny opór swoim rywalom, ale mając cztery piłki setowe nie zdołała rozstrzygnąć tej partii na swoją korzyść. W trzecim i czwartym secie udowodniła, że nikomu nie odpuści i zdecydowanie wypunktowała Zawkrze.

Po tym meczu w rozmowie z nami przyjmujący Mogielanki, Rafał Lenart nie ukrywał tego, że w odniesieniu zwycięstwa jego zespołowi pomogła dobra gra blokiem i w obronie. To Mogielanka wykorzystała w tym spotkaniu najważniejsze piłki, kończąc ataki. Już niebawem do Mogielnicy przyjedzie słaby w rozgrywkach III ligi MDK Warszawa. Rafał Lenart jest pewny, że jego zespół wygra ten pojedynek i zgarnie trzy punkty.