Mogielanka rozbiła GKS Chynów

Piłkarze Mogielanki Mogielnica postawili kolejny krok w kierunku awansu do radomskiej ligi okręgowej. Tym razem w niedzielę 29 kwietnia pokonali przed własną publicznością GKS Chynów 5:0.

Podopieczni trenera Arkadiusza Skoniecznego na własnym terenie są nie do zatrzymania. W poprzednim sezonie nie potrafił ich ograć choćby Sokół Przytyk. W obecnym sezonie w Mogielnicy poległo między innymi Centrum Radom. Zatem ekipa Skoniecznego idzie jak burza, gromadząc kolejne punkty. Choć w rundzie wiosennej straciła "oczka" na wyjeździe w boju z KS Błotnica Stara, to w niedzielę, 29 kwietnia po raz kolejny pokazała swoją ogromną siłę i wartość. Tym razem nie dała żadnych szans niżej notowanemu GKS Chynów.

Mogielanka w pierwszej połowie całkowicie dominowała. Dyktowała warunki gry, strzelając gole. Już w 4. minucie przeprowadziła groźną akcję, jednak napastnik, Mariusz Szumpur nie umieścił piłki w siatce gości. Po kilku uderzeniach na bramkę GKS, mogielniczanie zdobyli pierwszego gola. W 14. minucie na listę strzelców wpisał się pomocnik, Marcin Skorupski. W 18. minucie było już 2:0. Tym razem rezultat podwyższył wspomniany Szumpur. Nie minęły trzy minuty, a gospodarze cieszyli się z kolejnej bramki. Piłkę w siatce umieścił zawodnik gości. Podawał on głową do bramkarza, lecz ten nie złapał futbolówki. W 26. minucie Mogielanka prowadziła już 4:0 za sprawą Szumpura. Zapowiadało się zatem na niesamowity pogrom bardzo słabo prezentującego się w niedzielnym boju GKS Chynów.

W drugiej odsłonie pojedynku praktycznie nie działo się nic ciekawego. Co prawda w 74. minucie gospodarze strzelili piątego gola autorstwa Dawida Ilków, lecz mecz był bardzo nudny. Swoje okazje mieli także przyjezdni, ale dobrze interweniował bramkarz, Dominik Strulak. Do końca boju rezultat się nie zmienił i mogielniczanie odnieśli jak najbardziej zasłużone zwycięstwo. Zdobyte trzy punkty pozwoliły im utrzymać trzecią pozycję w ligowej tabeli.