Facebook Google+ Twitter

Mogielanka w sezonie 2010/2011. Można było ugrać więcej niż 3. miejsce

Tydzień temu piłkarze Mogielanki Mogielnica zakończyli rozgrywki w sezonie 2010/2011. Jaki on był dla podopiecznych trenera Mariusza Wielgusa? Śmiało można przyznać, że mogli oni ugrać coś więcej niż tylko trzecie miejsce.

Mimo wszystko, piłkarze z Mogielnicy, trzecie miejsce w ligowej tabeli na zakończenie sezonu 2010/2011 mogą uznać za dobre, choć z pewnością liczyli na wyższą lokatę, która dałaby szanse na grę w lidze okręgowej. Jednak realia są inne i podopieczni Wielgusa muszą pogodzić się z tym, że w przyszłym sezonie nie będą występować na boiskach radomskiej ligi okręgowej.

Mogielanka rozpoczęła zmagania w sezonie 2010/2011 od porażki w Gielniowie z miejscowym Orłem 6:7. Jej problemem było to, że później choć potrafiła wysoko wygrywać mecze z zespołami z Chynowa czy Zalesic, to przegrywała z ekipami z czołówki. Wystarczy wspomnieć bój z LKS-em Jedlińsk, kiedy to jeden zawodnik - Tomasz Janiszewski strzelił Mogielance aż pięć goli! Mimo wszystko starała się ona grać dalej i zdołała na koniec rundy jesiennej uplasować się na czwartym miejscu, które stawiało ją w niekomfortowej sytuacji.

W rundzie wiosennej, barw Mogielanki nie reprezentował już znakomity, młody napastnik- Paweł Jaworski, który w poprzednim sezonie strzelił dla swojego zespołu w rozgrywkach ligi okręgowej 15 goli. Z powodu pracy, nauki i braku czasu na treningi nie występuje już w Mogielance. Ekipa Wielgusa miała więc trudne zadanie zajęcia jak najwyższej pozycji w ligowej tabeli, ale rozpoczęła rundę wiosenną od mocnego uderzenia, pokonując Orła Gielniów aż 5:1. Mogielanka znakomicie radziła sobie przed własną publicznością, ale niestety traciła punkty na wyjazdach, jak choćby w Jasieńcu, czy Błędowie. Ostatecznie uplasowała się ona na trzecim miejscu w ligowej tabeli i straciła szanse na walkę w barażu o ligę okręgową.

Piłkarze z Mogielnicy w sezonie 2010/2011 dali z siebie wszystko, aby wywalczyć upragniony awans do "okręgówki". Niestety plany gry w wyższej klasie rozgrywkowej należy odłożyć na kolejny sezon. Mimo wszystko trzecie miejsce może być dobrym prognostykiem na przyszłość.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.