Mogielanka zremisowała z KS Błotnica Stara

Nie udało się piłkarzom Mogielanki Mogielnica pokonać zespół KS Błotnica Stara. W niedzielne popołudnie, 22 kwietnia, drużyny zremisowały 3:3. Zatem po raz pierwszy w rundzie wiosennej sezonu 2011/2012 straciły szansę na 3 punkty.

Mogielniczanie mogą czuć niedosyt po remisie 3:3 w meczu z KS Błotnica Stara. Nie ma jednak wątpliwości - wczoraj, w niedzielę 22 kwietnia, wywieźli z trudnego terenu jeden punkt, który też ma swoją wartość. Zatem po raz pierwszy w rundzie wiosennej sezonu 2011/2012 stracili punkty. Niestety rywale z czołówki ligowej tabeli powiększyli przewagę. Podopieczni trenera Arkadiusza Skoniecznego muszą teraz gonić ekipy z Nowego Miasta oraz Pniew.

W pierwszej połowie niedzielnego pojedynku obydwa zespoły stworzyły sobie po jednej bardzo klarownej okazji do zdobycia gola. Najpierw w 26. minucie swojej sytuacji nie wykorzystał napastnik Mogielanki, Mateusz Pawłowski. Z kolei w 34. minucie przed utratą gola gości uratował bramkarz Dominik Strulak. Zawodnik gospodarzy chciał przerzucić piłkę nad golkiperem ekipy Skoniecznego, ale ta sztuka mu się nie udała. W pierwszej odsłonie boju kibice nie obejrzeli bramek.

Druga część meczu dostarczyła wiele emocji. Już w 47 minucie boju na listę strzelców wpisał się znakomicie dysponowany pomocnik Mogielanki, Marcin Skorupski. Za to goście potrafili trzykrotnie umieścić piłkę w siatce przyjezdnych. Najpierw w 70. minucie, a później kolejno w 76. i 83. Wydawało się, że już nic nie przeszkodzi im w odniesieniu efektownego zwycięstwa. A jednak stało się zupełnie inaczej. W 90. minucie w polu karnym faulowany był pomocnik Mogielanki, Dariusz Dzióba, a "jedenastkę" na bramkę zamienił obrońca, Mariusz Łukasiak. To nie był koniec popisu strzeleckiego gości. Niedługo potem gola zdobył Skorupski. W tej odsłonie pojedynku wynik nie uległ już zmianie i obydwie ekipy zdobyły po jednym punkcie, remisując 3:3.