Facebook Google+ Twitter

Mogliby w końcu kogoś zabić...

"Mogliby w końcu kogoś zabić" jest zbiorem dziesięciu opowiadań. Autorzy przedstawiają w niej indywidualne podejście do gatunku, jakim jest kryminał.

 / Fot. OficynkaJacek Skowroński w opowiadaniu zatytułowanym "Kosztowny błąd" niezwykle miło mnie zaskoczył. Opowieść wydaje się z pozoru prosta i łatwa, a fabuła do przewidzenia. Nic bardziej mylnego! Autor wodzi za nos czytelnika do samego końca. Znajdziemy tu niespodziewane zwroty akcji, uczucie grozy, a wszystko to napisane w przystępny sposób i z poczuciem humoru.

Czytając opowiadanie Piotra Szmandta pt. "Cztery ściany Agnieszki" pierwsze, co się kojarzy czytelnikowi to "Dzień Świra" z Markiem Kondratem w roli głównej. Tytułowa bohaterka jest obsesyjną pedantką. Wszystko musi mieć swoją kolejność, wszystko musi być na swoim miejscu, nawet zapach w mieszkaniu musi być odpowiedni. To opowieść o kobiecie ogarniętej panicznym strachem, a nawet paranoją. Rzuciłam się na fotel i zaczęłam szlochać. Coraz gorzej... Jest coraz bardziej śmiały. I już nie kryje się z chęcią doprowadzenia mnie do obłędu. Kto, zakłóca spokój i prześladuje Agnieszkę? Tego dowiecie się po lekturze tego opowiadania.

Różnica w podejściu autorów do tego samego tematu polega na tym, że czytając niektóre z opowiadań, da się przewidzieć, co się dalej wydarzy i do czego to zmierza. Czasem po prostu możemy czuć się rozczarowani. Przechodząc do kolejnych tytułów napotkamy różnorodną tematykę: miłość, nienawiść, intrygę. Czy aby na pewno są one przyczyną zbrodni? Napotkamy również problemy natury społecznej, obyczajowej, psychologicznej. Poznamy m. in. świat maltretowanego dziecka w opowiadaniu "Kraina czarów Alicji Nowak" autorstwa Ewy Ostrowskiej.

Znajdziemy tu opowiadania takich autorów jak: Adrianna Ewa Stawska, Piotr Rowicki, Katarzyna Gacek, Agnieszka Szczepańska, Jacek Skowroński, Katarzyna Rogińska, Piotr Schmandt, Ewa Ostrowska, Artur Górski, Łukasz Śmigieł.

Książka warta jest polecenia. Czyta się ją niezwykle przyjemnie. Daje możliwość poznania różnych stylów pisarskich. Z pewnością każdy miłośnik kryminałów znajdzie coś dla siebie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Dziękuję :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

10 opowiadań na 10 wieczorów :) Coś mi się wydaje, że gdyby mi się spodobały, jednego wieczoru wszystkie bym pochłonęła :)))) Bardzo mi się podobają Twoje recenzje - i książki :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki i polecam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawa książka i recenzja. :) Z artykułu wynika, że to gratka dla miłośników tego gatunku. Każdy autor ma swój styl, inne podejście do zagadnienia. W dodatku intrygujący tytuł książki, na miarę dobrego kryminału. Być może przeczytam. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.