Facebook Google+ Twitter

Mogło być jeszcze lepiej. Siatkarze UW w 2009 roku awansowali do II ligi

2009 rok był bardzo udany dla Uniwersytetu Warszawskiego. Podopieczni Edwarda Skorka wywalczyli awans do II ligi i zostali jej beniaminkiem.

Uniwersytet w sezonie 2008/2009 występował w III lidze. Spisywał się w niej bez zastrzeżeń. Zarówno w pierwszej fazie, jak i rundzie rewanżowej górował nad swoimi przeciwnikami. Cały czas prowadził i był bardzo blisko walki o II ligę. Zespół Edwarda Skorka zakończył zmagania w III lidze na pierwszym miejscu w tabeli. Później nadeszła zacięta walka o II ligę i jak się okazało zakończona happy-endem. Uniwersytet zdołał wywalczyć awans, grając w kilku turniejach.

W październiku Uniwersytet rozpoczął walkę w II lidze. Wiadomo było, że jemu jako beniaminkowi nie będzie łatwo zwyciężać. A jednak. Zespół Edwarda Skorka zanotował na swoim koncie aż 5 meczów bez porażki i był liderem. Niestety od spotkania z Czarnymi Radom rozpoczęły się wyższe progi. "Akademicy" zaczęli przegrywać i spadli w dół tabeli. Kilka pojedynków przegrali po 0:3 i przez to zajmują obecni siódmą pozycję.

Podsumowując dokonania Uniwersytetu w 2009 roku należy stwierdzić, że był on bardzo udany dla tej drużyny. Co prawda w II lidze odnotował on kilka porażek, ale wcześniej w fantastyczny sposób zdołał wywalczyć awans do tej klasy rozgrywek.


Źródło:inf.własna

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.