Facebook Google+ Twitter

"Moim celem jest stworzenie palestyńskiego państwa"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-06 21:52

Izraelski premier Benjamin Netanjahu pochwalił zobowiązanie Baraka Obamy do przyspieszenia procesu pokojowego. Amerykański prezydent, podczas wizyty w Turcji zapewnił, że jego celem jest stworzenie palestyńskiego państwa.

Izrael docenia zobowiązanie prezydenta do zapewnienia bezpieczeństwa państwu żydowskiemu i poszukiwania pokoju - czytamu w oświadczeniu wydanym przez biuro premiera Benajmina Netanjahu.

W komunikacie podkreślono, że nowy rząd w najbliższej przyszłości określi swoją politykę i wspólnie ze Stanami Zjednoczonymi będzie dążył do osiągnięcia tych celów.

Barak Obama podczas wizyty w Turcji, która pośredniczy w negocjacjach pokojowych między Izraelelem a Syrią zapewnił, że Waszyngton wspiera koncepcję dwóch państw dla dwóch narodów. To jest cel na, który Izraelczycy i Palestyńczycy zgodzili się akceptując kilka lat temu "mapę drogową" Kwartetu Bliskowschodniego i postanowienia konferencji w Annapolis - mówił prezydent. Dodał, że świat musi wyciągnąć rękę do Palestyńczyków i pomóc im wzmocnić instytucje państwowe. Musi przy tym odrzucić terror.

Izraelski minister spraw zagranicznych Awigdor Liberman oświadczył kilka dni temu, że jest gotowy do wzajemnych kroków pokojowych. Podkreślił jednak, że obowiązuje go "mapa drogowa", a nie porozumienie z Annapolis. Oba dokumenty zakładają powstanie palestyńskiego państwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.