Facebook Google+ Twitter

Moim zdaniem: Wojny z ludami islamu nie będzie

09-09-2015 Pisząc niniejszą opinię i obserwując obecne wydarzenia nie mam pewności, czy tytuł jest trafny. Nie odwołuję treści materiału, gdyż wiele z opinii jest aktualnych, muszę jednak przyznać, że w kilku kwestiach nie miałem racji

chmury / Fot. Artur HampelBudowanie relacji negatywnych na podstawie grup / Fot. w24ekstremistycznych, fanatyków i terrorystów jest na tyle samo medialne, co szkodliwe. Nie wolno nikomu formułować wniosków, zwłaszcza wniosków opiniotwórczych szkodliwych dla społeczności światowej. Wniosków, przypuszczeń, wskazówek, w których wyznawcy jednej religii mają ukorzyć się przed wyznawcami drugiej.

Naród i żołnierze jednego z największych mocarstw militarnych świata, pokazują wyraźnie, gdzie leży granica i jak należy rozdzielać pojęcia wiary od terroryzmu, fanatyzmu. Jest to również kraj najbardziej tolerancyjny i otwarty na wszelkie religie tego świata.

Ukazywanie jednostronne negatywnych skutków ze strony islamskich ekstremistów i jednoczesne straszenie wojną jest zjawiskiem chorym. Gdyby islamiści naprawdę chcieli wojny z zachodem, to byłby dla świata o tyle ogromny problem, o ile wyznawców islamu jest więcej niż wyznawców chrześcijaństwa. To, że jest ich więcej i liczba ta ciągle rośnie, to ogólnie wiadomo. Ogromny problem mieliby również polscy żołnierze pomagający miejscowej ludności w Afganistanie.

Osobiście jestem zwolennikiem budowania polityki pokoju, a każde słowo, które może wnieść ziarno nienawiści pomiędzy religie, lepiej wyrzucić, by nie rozpleniło się niczym chwast. Choćby to było słowo tylko przypuszczeń, czy snucia na łamach ogólnokrajowej prasy fantazji, jak to mogłoby być po wojnie.
Europejczycy mają już chyba w genach z poprzednich pokoleń, że jedynym właściwym wyznaniem jest chrześcijaństwo. Co gorsza, cały czas próbują narzucić taki sposób myślenia i bycia, narodom o innych poglądach i sposobie życia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (57):

Sortuj komentarze:

Christian
 • Christian
 • 25.09.2012 20:26

@ Krzysiek Czytając komentarze Pana Winka jest sprawą oczywistą,że to nie jest osoba religijna aczkolwiek jest człowiekiem moralnym. Nie tylko o islamie on nie ma pojęcia,nie rozumie i nie czuje ale również o wszystkich odłamach chrześcijaństwa. Coś tam wie o buddyźmie. Wiara w Boga raczej jest tu abstrakcją. Takie widocznie było jego wychowanie. Ale jeżeli nie rozumie religii i widzi tylko zewnętrzne jej formy,to z jakiej racji się wypowiada.

Komentarz został ukrytyrozwiń
krzysiek
 • krzysiek
 • 25.09.2012 11:27

Do Pani: Lucyna Ślaska.

Też miałem taką nadzieję, ale większość Muzułmanów się nie asymiluje.
Inteligencja nie ma tu nic do rzeczy - szacunek do swojej kultury mają większy niż wszystkie kraje europejskie razem wzięte...

Komentarz został ukrytyrozwiń
krzysiek
 • krzysiek
 • 25.09.2012 11:21

Ja jestem Katolikiem, mam kilku przyjaciół Muzułmanów.

Naszym problemem jest walka z wszelkimi religiami. Dlaczego? Nie wiem...
Wiem, jednak, że walka z każdą religią powoduje tworzenie się radykalizmu - aby nie rzec skrajnego ortodoksyjnej religii.

U nas za skrajność uważany jest O. Rydzyk, ale w Islamie... Dlatego bądźmy demokratyczni!
Dajcie nam czasem spokój - większość krytykantów nie chodzi do żadnej świątyni, nie słucha, nie czyta Pisma Św. (tudzież Koranu), ale o wszystkim "wie", ech.

W USA w restauracji przed posiłkiem ludzie czynią znak krzyża -u nas nie - dlaczego?
Bo się boją ... epitetów, półuśmiechów, krytykanctwa - w naszym "demokratycznym" kraju.
Mnie też brakuje odwagi, choć Krzyż jest dla mnie znakiem siły.

PS. Panie Wink - nie ma Pan pojęcia o Islamie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Google: lwgula
 • Google: lwgula
 • 25.09.2012 01:05

Człowiek, który w sercu swoim nie ma zawiści nie zdradzi Ojczyzny swojej i nie odda za friko żadnego rodzimego patentu. Partia LWG nie powstanie, bo pochowałem swoją NADZIEJĘ. POLSKA odżyje wtedy i tylko wtedy, gdy każdy Polak usunie z serca swojego chorobliwą zawiść i wszelkie jej odmiany. Zdanie " Świat ma ogromne szczęście, że przeważająca większość muzułmanów wybaczyła ten krwawy fakt chrześcijańskiej Europie" jest fałszywe, co jest oczywiste. Nieislamista nie ma prawa nie rozumieć innej kultury. Islamista ma prawo nie rozumieć innej kultury. Nowoczesny POLAK-NIEWOLNIK musi pracować nad sobą. Jeśli osiągnie pożądaną świadomość, to nie pozwoli na przejęcie swojego terytorium bez walki przez islamistów. Nowoczesny POLAK-NIEWOLNIK lub inny nieislamista (oprócz Chińczyka, Chindusa), to strategiczne debile.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Emilian
 • Emilian
 • 24.09.2012 19:47

@@Lucyna Ślaska Mówimy w naszych komentarzach o dwóch różnych sprawach ale w jednej sprawie się zgadzamy. Że ci emigranci,którzy nie chcą się adaptować w kraju Europy lub nie potrafią,są problemem dla tego kraju.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Emilian
Nie do końca ma Pan rację. Stopień poziomu integracji z kulturą w kraju przebywania zależy od wielu czynników między innymi poziomu wykształcenia...
Ci, którzy chcą emigrować z krajów islamu na zachód bez podjęcia próby adaptacji ze społeczeństwem są pewnym problemem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Emilan
 • Emilan
 • 24.09.2012 10:12

@ Lucyna Ślaska Pani komentarz nie dotyczy poruszanego przez komentatorów problemu. Nasi muzułmanie,jak potomkowie Tatarów na przykład czy Kozaków są częścią naszej kultury od dawna. Mówimy o tych,którzy chcą z jakichś względów emigrować do krajów Europy z krajów islamu,jednocześnie nie chcąc adaptować się w naszej kulturze. Wychowują też dzieci w nienawiści do nas i sami noszą w sobie bardzo krytyczny do nas stosunek,uważając,że ludy Zachodu powinny żyć tak ,jak oni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

" Nasi muzułmanie " mieszkający w Polsce od wielu stuleci potrafią żyć w zgodzie i wspierać Rzeczpospolitą. Mają swoją religię, meczety i nikt od nich nie oczekuje, że z niej zrezygnują. Wprost przeciwnie.
Może są to ludzie kulturalni, którzy rozumieją, że spalenie księgarni z powodu obecności w niej niepochlebnej książki jest bez sensu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdecydowanie zgadzam się z autorem, że mam całkowity brak chęci porozumienia się z tą odmienną kulturą, która oparta jest o islam.
Nijak nie chcę zaakceptować, że kobieta to gorszy rodzaj człowieka i musi być pod ścisłą władzą mężczyzny, a do tego ubrana w namiot i niedopuszczana do chodzenia do szkoły bo szkoda na to czasu.
Nie potrafię zrozumieć, że powinna panu mężowi rodzić dzieci od momentu kiedy już może (np od 13 roku życia) bo nie ma powodu by się marnowała.
Nie potrafię pojąć, że posiadanie mniej niż 10 dzieci jest chore.
Nie rozumiem też że psy i świnie są nieczyste i człowiek nie powinien się z nimi zadawać.
Nie pozwalam dotrzeć do mnie jedynie słusznej prawdzie, że najlepiej jest zabić zwierzaka podcinając mu gardło bo powolna agonia jest najlepszym co może go spotkać.
Z nieznanego powodu nie dociera do mnie, że jeżeli gdzieś na świecie ktoś ośmieli się zażartować z Mahometa, to należy go natychmiast zamordować bo to jest jedyne słuszne postępowanie.
I w ogóle jestem totalnie oporny w zauważeniu tego, że tylko islam w tym świecie ma monopol na prawdę, więc naturalną drogą pozostałej części ludzkości jest jego przyjęcie.
Po prostu zero chęci do zrozumienia... :-D

Komentarz został ukrytyrozwiń
psycholog
 • psycholog
 • 23.09.2012 23:21

Nie każdemu pacjentowi psycholog jest w stanie pomóc. Są przypadki,w których jesteśmy bezradni,szególnie wówczs,gdy pacjent nie wykazuje woli bycia uleczonym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.