Facebook Google+ Twitter

Mój adres? Ulica The Beatles 2!

W Smogorzewcu (województwo kujawsko-pomorskie) niedaleko Osieka powstała pierwsza w Polsce ulica Beatlesów. - Od zawsze interesowałem się twórczością tego zespołu. Każdą płytę traktowałem jak rarytas - wspomina pomysłodawca, Kazimierz Musiałowski.

Kazimierz Musiałowski / Fot. PAPPan Kazimierz muzyki ‘Żuczków’ słucha od lat młodzieńczych. - Kiedy dorastałem, radio było najważniejszym przedmiotem w domu. Często wieczorem kręciłem gałkami wybierając stacje z muzyką. Najlepszą grało wtedy radio "Luksemburg". To właśnie z tego z tej stacji usłyszałem przeboje The Beatles i innych zespołów. Odtąd towarzyszyły one mi wszędzie, w pracy, podczas nauki, czy w wojsku - wspomina pomysłodawca.

Jako oficer Polskiej Marynarki Handlowej większość życia spędził na statkach. W Smogorzewcu mieszka od niedawna. Kupił tam działkę, która wraz z innymi sąsiednimi tworzy małą uliczkę bez nazwy. Jakiś czas temu pan Kazimierz wpadła na pomysł, by nazwać ją „The Beatles”, na cześć swojego ukochanego zespołu.

- Zarówno radnym jak i wszystkim mieszkańcom pomysł ten przypadł do gustu. Przyjęto uchwałę jednomyślnie - mówi Wiadomosciom24.pl Mirosława Kłosińska, sekretarz gminy. - Jest to dla nas nowa sytuacja. Jako pierwsi mamy ulicę Beatlesów w Polsce. Sądzimy, że jest to świetna promocja dla naszej miejscowości - dodaje.

Start I Crossu „For The Beatles” / Fot. http://www.kamusmaraton.pl/Kazimierz Musiałowski jest bardzo zadowolony ze swojego przedsięwzięcia. - 23 sierpnia odbyła się impreza inauguracyjna. Osłonięto tablicę z nazwą ulicy oraz cokolik z podobiznami czwórki - Johna, Paula, George’a i Ringo. Dodatkowo odbył się 13-kilometrowy bieg pod nazwą „For The Beatles” - informuje. Nie jest przypadkiem, że wybrano właśnie taką dyscyplinę. Pan Kazimierz w swoim życiu przebiegł bowiem 121 maratonów.

Wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński i pomysłodawca Kazimierz Musiałowski otwierają uliczkę The Beatles. / Fot. http://www.kamusmaraton.pl/Fascynacja czwórką z Liverpoola sprawiała, że głównym marzeniem Pana Kazimierza było odwiedzenie rodzinnych stron zespołu. - Jako oficer marynarki nigdy nie miałem szczęścia zacumować w Liverpoolu. W końcu będąc już na emeryturze spełniłem swoje marzenie - opowiada Musiałowski. Owocem tej wycieczki jest książka „764 kilometry dla The Beatles”, która stanowi znakomity przewodnik dla tych, którzy chcą zwiedzić Liverpool, miasto Fab Four (słynnej czwórki).

Zobacz stronę Kazimierza Musiałowskiego. A także sprawdź gdzie znajduje się Smogorzewiec:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Facet pozytywnie zakręcony :) Ja osobiście nie miałbym nic przeciwko, żeby zamieszkać przy takiej ulicy :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Super sprawa:) Ja chętnie zamieszkałbym przy ul. Metalliki:) Numer? 666?:D Haha:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Adamie, ewentualnie mógłby też mieszkać przy ulicy SK i mieć numer 1964 :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Natomiast ja Pawle chciałbym zamieszkać przy ulicy KSG i w domu o numerze 81 :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja chciałbym mieszkać na ulicy U i mieć numer 2 ;D.... 5+. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetny pomysł, uwielbiam ten zespół... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pozytywnie =)

Komentarz został ukrytyrozwiń

hehe to obok mnie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może kiedyś zajrze. bo widze, że mieścina niedaleko od Torunia:)
Ale pomysł i wykonanie niezłe:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.